Близько п’яти сотень тернополян спустилися під землю (багато фото, відео)
Такої кількості людей на екскурсії у Тернополі ще не бачили: не дві сотні, які попередньо реєструвалися на захід, а аж п’ять.
Під Тернопільським інформаційним центром, біля якого збиралися бажаючі відвідати історичні підвалини, гуртувалися люди заздалегідь. Навіть організаторам було на подив. Такий перший пізнавальний спуск у тернопільські підземелля викликав ажіотаж і захоплення.
Спершу про екскурсію розповіли у соціальній мережі Facebook, а вже згодом містяни почали заповнювати електронну форму.
Коли ж прийшов час розпочинати, до людей вийшов засновник міста, сам Ян Тарновський, який супроводжував містян аж до мурів старого замку.
Загалом піша екскурсія історичною частиною міста тривала близько години. Якщо говорити відверто, то ніхто і не поглядав на годинник.
[embed]https://youtu.be/38fgXGXpccw[/embed]Група бажаючих відчути смак історії і побачити підземелля на власні очі рушила до Архикатедрального собору через легендарну “липу” і “міське казино”. Вже біля Катедри голова організації “City project”, дослідник, з якого все починалось - Андрій Кір, показав презентацію і розповів що ж передувало таким відкриттям.
[embed]https://youtu.be/3BTqKRdgPS8[/embed]Все почалось з петиції, яку я зареєстрував на сайті міської ради, - вів мову хлопець. - Хочу сказати, що нам вдалось знайти катакомбну церкву сестер йосефіток, яка знаходиться під будівлею прокуратури і ми будемо проводити роботи з її відновлення.
Дослідник наголосив на тому, що хоче бачити активних ентузіастів, які залюбки долучатимуться до пошуків підземель і допоможуть у цій нелегкій, але пізнавальній справі.
Після презентації тернополяни рушили повз пам’ятник Данилу Галицькому до міського Замку. Дізналися якими шляхами та сполученнями тягнуться підземелля Тернополя.
[embed]https://youtu.be/-2-8OAOnWsQ[/embed]На закінчення Леонід Бицюра розповів екскурсантам про інші міста з не менш цікавою історією, де наявні підземелля, і їхню історію успіху у сфері туризму.
Що до самого підземелля, то містян пропускали по 20-25 осіб. Всередині, під Замком, містилося дві відкриті кімнати, звідки також тягнуться ходи і існують здогадки про те, що є й інші коридори, проте значно глибше.
На разі лише ці підземелля можна використовувати для проведення екскурсій для гостей міста, адже інші підземні ходи ще не до кінця відкриті і безпечні для туристів. Там наразі тривають роботи.
Фото, відео автора