Боїтеся перевірки? Що варто знати тернопільським підприємцям

Як не наламати дров у присутності податкового інспектора? Як себе правильно поводити під час перевірки? Як належно підготуватися до такого «іспиту»?

Такі та інші питання ставлять собі час від часу усі підприємці, у тому числі – і тернопільські. За порадою із цього питання «Терен» звернувся до фахівців Відділу організації роботи Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області.

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника, - пояснюють фахівці. - Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі - про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

До того ж, фактичну перевірку здійснюють без (!) попередження платника податків (особи).

Перед початком фактичної перевірки із питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій і ведення касових операцій посадові особи контролюючих органів можуть провести контрольну розрахункову операцію, - наголошують у податковій. - Фактичну перевірку проводять двоє і більше посадових осіб контролюючого органу у присутності посадових осіб суб’єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції.

Під час проведення перевірки посадовими особами, які здійснюють таку перевірку, може проводитися хронометраж господарських операцій. За результатами хронометражу складається довідка, яка підписується посадовими особами контролюючого органу та посадовими особами суб’єкта господарювання або його представника та/або особами, що фактично здійснюють господарські операції.

Нагадуємо, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення фактичної перевірки за умови пред’явлення таких документів:

- направлення на проведення такої перевірки;

- копії наказу про проведення перевірки;

- службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

- Акт (довідку) про результати фактичних перевірок, складають у двох примірниках, підписують посадові особи контролюючих органів, які проводили перевірку, реєструють не пізніше наступного робочого дня після закінчення перевірки, - наголошують у податковій.

І наостанок: акт (довідку) про результати перевірок підписують особа, яка здійснювала розрахункові операції, платник податків і його законні представники (у разі наявності). Читайте також ТУТ.

Фото із відкритих джерел

податковаТернопільщинаДФСТеренперевіркаконтролюючий орган