«Боже вас борони, якщо хтось із інвесторів відмовиться розвивати тут бізнес» - Степан Барна (фото)

Представників Литовської республіки зацікавила співпраця із ТОВ «ОСП Корпорація «Ватра», а гостей із Республіки Аджарії - з ТОВ «Микулинецький бровар». Є ще кілька цікавих напрацювань, які планують втілити на Тернопіллі, завдяки іноземним інвесторам. Про це йшлося під час наради із питань іноземного інвестиційного співробітництва в області. Засідання відбулося сьогодні, 22 червня, конференц-зал Центру Європейських і міжнародних студій Тернопільського національного економічного університету (ТНЕУ). До речі, учасники озвучили попередні підсумки Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина Invest-2016», а також обговорили інвестиційні перспективи Заліщицького, Підгаєцького і Шумського районів. Форум «Тернопільщина Invest-2016» - майданчик для знайомства Обласна влада розглядає форум «Тернопільщина Invest-2016» як майданчик для знайомства із потенційними партнерами і налагодження ділових контактів. Утім, цей захід уже дав і реальні результати. - Так, делегацію із Польщі зацікавила діяльність сільськогосподарських кооперативів у селі Лосятин Кременецького району, - каже керівник апарату обласної держадміністрації Ігор Вонс. - Неабиякий інтерес викликав у представників бізнесу із Німеччини та Польщі інвестпроект із будівництва потужного агрокомбінату в Яструбово Козівського району. Польських інвесторів також зацікавила можливість будівництва сонячної електростанції у Бережанах. Усе це – результати Міжнародного інвестиційного форуму, що відбувся на Тернопільщині 19-20 травня.

36842228-55c3-45ec-8ea7-b2627d490f52
Інвестори, як виявилося, дійсно зацікавлені у розвитку різних галузей нашої області, але наразі конкретних договорів не підписували, визнає чиновник. Проте натякає - тривають перемовини. Проведення подібного форуму – це поштовх до конкретних дій як з боку представників органів державної влади, так і з боку бізнесу, переконаний голова обласної державної адміністрації Степан Барна. Об`єднані громади вперше презентували інвестиційні проекти Форум «Тернопільщина Invest-2016» був успішним, вважає очільник краю. І при цьому - хвалиться цифрами: участь у заході взяли майже 700 осіб, понад 100 із них – іноземці. Мовляв, такого представництва досі не було на жодному заході у нашій області.

1e013c26-8200-4678-a49f-d5852886d763
Зокрема, за його словами, влада домовилася із представниками Мазовецького воєводства про відпочинок за кордоном дітей учасників АТО. До того ж, Дні Тернопільщини проведуть в Угорщині. Крім того, потенціал кожного району області презентують на  Міжнародній виставці «FRANCZYZA», що відбудеться у Варшаві 13-15 жовтня. Також на нараді озвучили проблеми, що виникають в інвесторів у нашому краї. Відтак Степан Барна наголосив, що отримав у Президента і Прем’єр-міністра «карт бланш» на звільнення керівників силових структур, які чинять спротив бізнесу іноземних інвесторів. За доходи похвалили Тернопільську митницю Наразі Тернопільщина займає 5 місце в Україні за динамікою росту капітальних інвестицій, хвалиться Степан Барна. І знизити ці темпи він нікому не дозволить. Прикладом для інших очільник краю назвав позитивні зміни у роботі Тернопільської митниці. Доходи бюджету значно зросли лише тому, що частина підприємців почала розмитнювати товари тут, хоча раніше робила це в інших областях. Так, серйозного прориву наш край ще не зробив, визнає Ігор Вонс, але ситуація стабілізувалася. Тож це дає нам реальні надії, попри складну ситуацію загалом в Україні. Найбільші країни-інвестори Тернопільщини, за словами Степана Барни: Німеччина – 31%; Чеська Республіка – 15%; Кіпр – 12%; Естонія – 11% і Польща – 6,5%. На них припадають 75% усіх прямих інвестицій в економіку області. До речі, «Терен» про це докладно писав ТУТ, ТУТ і ТУТ. Віра ОЛЕКСАНДРОВИЧ Фото автора