«Боже вас борони, якщо хтось із інвесторів відмовиться розвивати тут бізнес» - Степан Барна (фото)
Представників Литовської республіки зацікавила співпраця із ТОВ «ОСП Корпорація «Ватра», а гостей із Республіки Аджарії - з ТОВ «Микулинецький бровар». Є ще кілька цікавих напрацювань, які планують втілити на Тернопіллі, завдяки іноземним інвесторам. Про це йшлося під час наради із питань іноземного інвестиційного співробітництва в області. Засідання відбулося сьогодні, 22 червня, конференц-зал Центру Європейських і міжнародних студій Тернопільського національного економічного університету (ТНЕУ). До речі, учасники озвучили попередні підсумки Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина Invest-2016», а також обговорили інвестиційні перспективи Заліщицького, Підгаєцького і Шумського районів. Форум «Тернопільщина Invest-2016» - майданчик для знайомства Обласна влада розглядає форум «Тернопільщина Invest-2016» як майданчик для знайомства із потенційними партнерами і налагодження ділових контактів. Утім, цей захід уже дав і реальні результати. - Так, делегацію із Польщі зацікавила діяльність сільськогосподарських кооперативів у селі Лосятин Кременецького району, - каже керівник апарату обласної держадміністрації Ігор Вонс. - Неабиякий інтерес викликав у представників бізнесу із Німеччини та Польщі інвестпроект із будівництва потужного агрокомбінату в Яструбово Козівського району. Польських інвесторів також зацікавила можливість будівництва сонячної електростанції у Бережанах. Усе це – результати Міжнародного інвестиційного форуму, що відбувся на Тернопільщині 19-20 травня.
- Я знаю, що всі, особливо журналісти, хочуть, що ми от уже назвали укладені угоди і чітко вказали на домовленості, - визнає Ігор Вонс. – Але робота, яку ми почали, - непроста. Сума прямих інвестицій в Тернопільщину із 2000 до 2016 року – 50 млн доларів США. Це – один із найгірших показників в Україні. Я запитую себе – чому під час періоду сплеску економічного розвитку до кризи останніх років у нас такі цифри? Найбільша проблема – перешкоджання веденню бізнесу…
- Підтримка бізнесу і створення сприятливих умов для цього – от наша стратегія, - каже він. – Але результату не буде, якщо ми працюватимемо тільки від форуму до форуму. Має бути щоденна праця, діалог і взаєморозуміння між бізнесом і владою.
- Була іще одна суттєва новація: вперше в Україні чотири об`єднані територіальні громади презентували власні інвестиційні проекти, - додає Ігор Вонс. - Ми ставили собі за мету два завдання: залучення інвестицій і розширення ринків збуту для наших виробників. Завдяки форуму ми заявили про себе і вже маємо різні пропозиції щодо співпраці.
- Боже вас борони, якщо хтось із потенційних інвесторів відмовиться розвивати тут бізнес із формальних причини – через відсутність якоїсь довідки чи неможливість отримання дозволу! – не добирав слів очільник краю. – Я вже вичерпав усі дипломатичні методи спілкування із прокуратурою, податковою міліцією. Лишіть ці підприємства в спокої!
- Протягом першого кварталу року в економіку області вклали прямих іноземних інвестицій на 733 тис. дол. США більше, ніж торік, - уточнює він. – Це - позитивна тенденція. Адже в більшості областей обсяги інвестицій зменшилися.
- Найбільше прямих інвестицій з-за кордону вклали у промисловість (61% - прим.), у транспорт і складське господарство (16%), сільське, лісове і рибне господарство (13%), - уточнює пан Вонс. – Зважаючи на те, що Тернопілля має великі логістичні можливості, вкладення у транспорт є незначними. До того ж, ми позиціонуємо себе як аграрний край. Тож інвестиції у село також повинні зрости.
- Загалом інвестиційну співпрацю в нашій області налагодили із 36-ма країнами світу, 98% із яких – країни Європейського Союзу, - хвалиться очільник. – Будемо працювати спільно, матимемо ще кращий результат…