Чи продовжать пікетувати Верховну Раду, розповів тернополянин (фоторепортаж)
Оскільки у Верховній Раді 19 жовтня так і не виконали вимог активістів щодо впровадження Великої політичної реформи, останні вирішили не зупинятись та таки досягти того, аби запропоновані законопроекти прийняли.
Хроніка подій
Тож активісти розпочали розширювати чисельність акції та доставляти під приміщенням Парламенту намети. Оскільки на асфальту спати було холодно, то люди вирішили принести пінопласт. Однак поліція почала блокувати входи.
- Всіх активістів, які стояли із пінопластом, правоохоронці оточили аж у два кільця. Згодом правоохоронці це кільце почали стискати. Проте в один момент уся поліція і Нацгвардія зникла, - розповідає громадсько-політичний діяч Михайло Жирівський.
За словами тернополянина, такі ж незрозумілі провокації продовжуватися і в подальшому. І лише під ранок наступного дня, тобто 20 жовтня, пінопласт таки вдалося пронести у наметове містечко.
- Ми продовжували збільшувати наметове містечко навпроти приміщення Верховної Ради, укріплювати сцену. А 25 жовтня провели нове віче. Тоді ж ми намагалися принести колонки із більшою гучністю, однак правоохоронці не пропустили автобус із апаратурою, - каже Михайло Жирівський.
Однак активісти вирішили просто так це не залишати, та, за словами тернополянина, практично змусили правоохоронців перевірити транспорт на наявність вибухонебезпечних речовин, і пропустити апаратуру. І так, щоразу збільшуючи масштаби наметового містечка та кількість людей, активісти залишалися під Верховною Радою.
- Вчора, 29 жовтня, під час чергового віче ми вирішили трішки змінити формат мітингу на більш просвітницький. Ми проводимо тренінги, тематичні виступи. Там вже виступав представник парламенту Нідерландів, вчора приїжджав представник парламенту Чехії в ЄС. Також вчора виступила Алла Клач, мер Заліщиків. Жінка наголосила на тому, що ми не повинні забувати про війну в країні. Не менш важливим є і пам’ятати про своїх героїв, - продовжує Михайло Жирівський.
Докладніше про події під Верховною Радою та подальші плани активістів читайте на ТЕРЕНі у вівторок, 31 жовтня.
Фото Михайла Жирівського