Чим поїхати з Тернополя до Польщі?

Багато тернополян щодня, щотижня, щомісяця їдуть у Польщу – на закупи, у справах, на відпочинок, на роботу чи навчання. Після введення безвізового режиму кількість охочих побачити ближню Європу значно збільшилась, а разом із тим збільшились і сумнозвісні черги на митницях. Тому, звісно, всіх цікавить, яким транспортом найкраще, найшвидше і найдешевше добиратися в сусідню країну.

Направду, варіантів є безліч. Можна зекономити та добиратися маршрутками до кордону, а далі скористатися «пішим переходом». Можна гайнути електричкою до Львова, а звідти вже сісти на автобус чи літак. Проте ми цікавилися, чим поїхати до Польщі з Тернополя без пересадок та з комфортом, пише gazeta1.com.

 Автобуси – щодня!

Як виявилося, з Тернополя в Польщу курсують регулярні автобусні рейси практично щоденно. Дізнатися детальніше про день та час відправлення можна як безпосередньо на центральному автовокзалі міста, так і не виходячи з дому – за допомогою онлайн-ресурсів. Щоправда, як нам повідомили працівники автостанції, буває, що рейси змінюються – як додаються, так і знімаються. Тому для власного спокою ліпше, звісно, уточнити інформацію у касі №3 «Міжнародні перевезення» або по телефону.

Вартість квитка залежить від відстані, яку ви плануєте подолати. Ціну на автобус у Польщу не можна назвати демократичною, проте якщо порівнювати аналогічні сполучення, то квитки на автобус до Польщі дешевші, аніж на потяг. Вартість проїзду може дещо відрізнятися в залежності від перевізника, проте в середньому ціни на автобусні квитки до Польщі на одному рівні. До прикладу, білет з Тернополя до Варшави вартуватиме приблизно 500 гривень.

Великий мінус подорожі до Польщі автобусом – це черги на кордоні. Стояти доведеться, і це може бути досить виснажливе очікування, триівлість якого залежить від кількості автобусів у черзі перед вами. Будьте готові навіть до кількагодинної затримки. Тернополянка Юлія Дутка розповіла нам, днями їй довелося простояти 11 годин у черзі на кордоні: 5 годин – на нашій митниці та 6 – у Гребенному.

Слід відзначити, що, окрім офіційного розкладу руху автобусів на вокзалі, можна, звісно, користуватися і послугами приватних перевізників. Вони також курсують з Тернополя щоденно і, направду, їх є настільки багато, що навіть перерахувати складно. Тому якщо в касах білети скінчилися, а їхати потрібно, скористайтеся послугами «приватників», яких легко можна відшукати через інтернет.

 Потягом – вже реально

Рейс до Перемишля запустили 24 серпня. Його маршрут пролягатиме з Києва через Вінницю, Хмельницький та Тернопіль.

Вартість проїзду в поїзді №715/716 до Перемишля складає: з Києва: 676 грн – у першому класі, 478 грн – у другому; з Вінниці: 526 грн – у першому класі, 370 грн – у другому; з Хмельницького: 451 грн – у першому класі, 322 грн – у другому; з Тернополя: 370 грн - у першому класі та 265 грн – у другому класі. Поїзд Інтерсіті+ №715 щоденно відправляється зі станції Київ-Пасажирський о 06:52 та прибуває до ст. Перемишль о 15:05. Поїзд зупиняється на ст. Вінниця (09:09-09:11), Хмельницький (10:45-10:47), Тернопіль (12:12-12:14) та Львів (13:42- 13:55).

На авто – без проблем!

Окрім потяга та автобусів, з Тернополя до Польщі можна вирушити й автомобілем. Хоча при нинішній вартості пального така поїздка буде найдорожчим варіантом, зате найкомфортнішим.

Для тих же, хто не має власного авто або ж хоче зекономити, зараз усе більше набирає популярності сайт BlaBlaCar (Бла Бла Кар), який допомагає водіям та пасажирам, що подорожують в одному напрямку, знайти один одного і за прийнятною ціною їхати автомобілем до Польщі на зручному сидінні.

Звичайно, ніколи не можна знати заздалегідь, скільки автівкою доведеться стояти в черзі на кордоні, і це може бути мінусом. Знаючі водії кажуть, що в найпопулярніших українсько-польських пунктах пропуску (Шегині, Краковець) можна відстояти і до 10 годин. Є й інший варіант – митниці Смільниця – Кросьценко, Грушів –Будомєж.. Від інших вони відрізняються тим, що там контроль відбувається спільно українсько-польськими митниками. Відповідно, це пришвидшує час перебування на кордоні, інколи навіть вдається вкластися у дві години. Мінус лише в тому, що до цих двох пунктів пропуску дуже погана дорога. Тому водіям та їх пасажирам робити вибір: або довго чекати на популярних пунктах пропуску, або ж кілька десятків кілометрів проїхатися ямами, однак швидко проскочити кордон.

За співвідношенням «ціна-якість» скористатися BlaBlaCar у мандрівках до Польщі – пристойний варіант. Серед водіїв, звісно, потрібно обирати того, про кого схвальні відгуки на сайті, щоб не розчаруватись у подорожі і подбати про свою безпеку.

Система дуже проста: реєструєшся на сайті, вказуєш напрям бажаної подорожі і вам відразу буде запропоновано багато пропозицій від водіїв, які можуть за певну плату підвезти вас у пункт призначення. Переважна більшість – це люди, які їдуть до Польщі і мають вільні місця в автомобілі. Кожен водій окремо вказує ціну поїздки. Після того, як ви вибрали один чи декілька варіантів, потрібно узгодити з водієм ціну та місце зустрічі. Це можна зробити, написавши безкоштовне повідомлення на сайті або в телефонній розмові з обраним водієм – його номер можна побачити після того, як він підтвердить ваше бронювання. Завжди намагайтеся узгодити всі нюанси поїздки наперед – точне місце зустрічі, ціну, місце прибуття, а також через який пункт пропуску планується подорож.

Ціни поїздки BlaBlaCar різняться. Приміром, з Тернополя до Кракова одні водії просять 220 грн. з пасажира, інші – 360 грн. До Варшави проїзд вартує від 255 до 285 грн. Єдиний нюанс, що через BlaBlaCar важко спланувати відтерміновані в часі поїздки. Здебільшого пропозиції з’являються за день-два перед від’їздом.

Тетяна Колеснік 
ГрошіТернопільщинаТернопільтернополяниПольщаподорожТеренвартістьУкрзалізницяBlaBlaCarавтобускорисно знатизакордон