До уваги тернополян: як повернутися у робочий ритм після свят?
Тривалі свята хороші всім, за винятком того моменту, коли пора повертатися на роботу. І тут важливо плавно переключитися на робочий режим, щоб не стати жертвою «післясвяткового синдрому».
Як йдеться у дописі ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України» найкращий спосіб увійти в звичний режим життя після свят - не виходити з нього. Але якщо вже режим збився, а звичка розслаблено проводити день за днем тільки заважає колишній працездатності, то рекомендують використовувати поради нижче, про те, як повернутися в робочий ритм швидко і безболісно.
Складайте план роботи на короткий проміжок часу
Налаштуватися на робочий лад допоможе складання списку завдань, які необхідно вирішити в перші дні після свят. Так буде простіше не хапатися за все відразу і не впадати в зневіру від «купи справ», яка навалилася і яку, здається, не розгребти.
Переходьте від простого до складного
Якщо ви проводили вихідні дуже емоційно і останні 2-3 дні відпочинку навіть не намагалися налаштовуватися на робочий лад, то в перші робочі дні не беріться за складні завдання, підвищуйте навантаження поступово, не накидайтеся на всі завдання відразу, особливо на складні і трудомісткі.
Сплановуйте наступні вихідні або відпустку
Після новорічних свят буде простіше приступити до роботи, якщо запланувати найближчі вихідні або відпустку. Плавно увійти в робочий графік і не засмучуватися, що свята закінчилися, психологічно легше при думці, що, наприклад, через два місяці вас також чекає відпочинок.
Висипайтесь
За час свят, ймовірно, у вас збився графік. Тому доведеться знову звикати раніше лягати і раніше вставати. А поки, замість того, щоб у величезних кількостях споживати кофеїн для боротьби зі сном і втомою, краще ненадовго подрімати, щоб підвищити продуктивність: 19 хвилин сну в обідню перерву дозволяють значно поліпшити швидкість реакції.
Спорт і режим
З постсвятковим синдромом допомагають впоратися контрастний душ, зарядка, піші прогулянки, медитація — ці практики щодня відновлюють сили і енергію. Не варто забувати і про режим харчування. Краще їсти менше, але частіше – через кожні три години. Включіть в денний раціон трав‘яні чаї, фрукти, сухофрукти, шоколад, горіхи.
Допомагайте іншим
Існує маса можливостей надати послугу тим, хто її потребує. Працюючи пліч-о-пліч з людьми, які мають реальні проблеми, ми легше переживаємо наші власні невеликі психологічні труднощі.
Але найголовніше - намагайтесь викинути всі негативні думки з голови і знайти для себе мотивацію. Лише тоді ви зможете увійти в робочий режим без проблем.
Фото з відкритих джерел