Туберкульоз на Тернопільщині фіксують постійно, але часто плутають із COVID-19

Аж 194 випадки захворювання на активний туберкульоз, включаючи його рецидиви, зафіксували на Тернопільщині лише за 9 місяців 2021 р. Показник захворюваності склав 18,9 на 100 тис. населення.

Такі дані оприлюднили у Центрі громадського здоров’я. Окрім того, медиків стривожив ще один факт: туберкульоз нині часто плутають із COVID-19.

- Коронавірусна хвороба COVID-19 і туберкульоз мають схожі симптоми, - впевнені у Пресслужбі МОЗ України. – Оскільки обидва цих захворювання можуть мати тяжкі наслідки для життя і здоров’я людини, варто знати, як їх відрізнити і коли звертатися за медичною допомогою. 

Медики наголосили: у хворого на туберкульоз може спостерігатися зниження працездатності та загальна втомлюваність. Натомість у пацієнтів із COVID-19 все залежить від тяжкості перебігу захворювання. Водночас коронавірусна хвороба може супроводжуватись вираженою лихоманкою. При легкій формі – до 38°С, при важкій – понад 38°С.

271445456_1503762529997892_9178178535376811836_n

- А при туберкульозі спостерігається незначне підвищення температури тіла до 37-37,2 °С, - уточнюють у МОЗі. - Лише при важких формах проявляється виражена лихоманка. Також для туберкульозу характерна підвищена пітливість уночі та зниження маси тіла без «визначеної» причини. Для COVID-19 ці прояви не характерні. 

Натомість головний біль, нежить, закладеність носа, біль у горлі та м’язах – усе це можливі симптоми коронавірусної хвороби. При COVID-19, нагадали медики, також може бути постійний сухий кашель.

- Якщо у людини - туберкульоз, то кашель може тривати понад 2 тижні і, як правило, з мокротинням, - пояснюють фахівці. - Також для коронавірусної хвороби характерне спотворення смаку та/чи запаху або повна втрата їхнього сприйняття. При туберкульозі таке не відзначають.

Задишка є симптомом обох захворювань, проте може мати різні особливості.

- Зокрема, при туберкульозі вона може з’являтися під час фізичних навантажень, - додають у МОЗі. - Також задишка може спостерігатися при важких поширених формах туберкульозу зі значним ураженням легеневої тканини. Для COVID-19 вона не характерна лише при легкій формі, але може з’являтися при середній і важкій формі. 

При важкій формі коронавірусної хвороби іноді трапляється кровохаркання. У випадку туберкульозу цей симптом спостерігається при важких поширених формах хвороби зі значним враженням легеневої тканини.

 Окрім того, для важких форм коронавірусної хвороби може бути характерна зміна психічного стану людини, - зауважують фахівці. – Тож у будь-якому разі завжди варто консультуватися із лікарем і не встановлювати діагноз самостійно. 

До речі, медики нещодавно також пояснили, чому тести на COVID-19, зроблені в домашніх умовах, не підходять для відвідування громадських закладів і поїздок у громадському транспорті.

Фото із відкритих джерел і сторінки Центр громадського здоров’я

ТернопільщинамедикиТеренкарантинМОЗхворобапацієнттуберкульозМіністерство охорони здоров’якоронавірусна хворобасимптом