Гречки зібрали на третину менше, але це не вплине на ціни (Агро-новини)

Попри зниження в 2018 році площ під гречкою і зменшення врожаю на 30% порівняно з минулим роком, передумов для цінових стрибків на гречку немає.

Про це повідомив в.о. міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк під час підсумкової прес-конференції Мінагропроду.

- Практично в нас немає галузі, де б вироблялося продукції менше, ніж споживає внутрішній ринок. Тож гречкою ми себе повністю забезпечуємо, і цінових стрибків на цей продукт не буде, — зазначає Максим Мартинюк.

Що стосується цукрового буряку, то, за словами в.о. міністра, ця культура — непоганий попередник, і в структурі сівозміни займає певну частину.

- Звісно, маємо коливання в посівних площах, і цього року під цукровим буряком вони дещо скоротилися. Ситуація в цукровій галузі непроста, але вона мінлива, — зазначає Максим Мартинюк.

За його словами, більшість виробників цукру орієнтуються на зовнішні ринки, оскільки здебільшого український цукор іде на експорт, а цінова ситуація на світових ринках стабільна.

На ринках Азії чекають українські яблука, але запропонувати нічого

2702 (Copy)

Попит на українське яблуко з боку азійських імпортерів після перших успішних поставок зріс настільки, що задовольнити його в повній мірі українські садівники не в змозі навіть попри надвиробництво цих фруктів в країні в 2018 році.

Про це заявляють в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).

- Ми отримуємо нові запити від азійських імпортерів майже щодня. Більшість з них просять нас допомогти з контактами українських виробників яблука і скаржаться, що вже навіть сьогодні їм досить складно знайти в Україні партнерів, які можуть запропонувати необхідний обсяг яблук певного сорту та належної якості, — каже головний аналітик УПОА Тетяна Смірнова.

Зокрема, представник одного з найбільших індійських імпортерів Aayush Impex Санил Сачджев (Sanil Sachdev) нещодавно відвідав України в рамках торгової місії, яку організовували ФАО, ЄБРР та УПОА, і взяв участь в експортному торговому форумі. За словами імпортера, він залишився дуже задоволений поїздкою та ще раз впевнився в потенціалі українського яблука на ринку Індії. Проте, навіть після форуму пан Сачджев продовжує пошуки постачальників в Україні.

Для довідки: за даними Мінагропроду, в 2018 році зібрали 0,13 млн т гречки, що на 30% менше, ніж в 2017 році (0,18 млн т). Цукрових буряків у цьому сезоні зібрано 13 млн т, що на 12% менше за показник минулого року — 14,9 млн т.

агрогречкацінаекспортТеренМінагропродяблукаУПОАТетяна Смірнова