Грип «господарюватиме» в Україні до кінця березня

Як вберегтися від його небезпечного ускладнення — пневмонії?

Цієї зими на грип та ГРВЗ перехворіло 15% українців. Епідсезон 2016/17 за останні п’ять років виявився найтяжчим. Грип часто давав ускладнення у вигляді пневмонії. Десятки хворих померло. Ті, кому вдалося справитися із запаленням, згадують: щоб здолати недугу, приймали по кілька курсів антибіотиків. Кажуть, настільки важко переносили хворобу чи не вперше в житті, пише wz.lviv.ua.

«Більшість українців не може похвалитися міцним імунітетом. Переживають постійні стреси — на роботі, вдома, коли вмикають телевізор. А людина, яка перебуває у стані хронічного стресу, забуває про те, що треба нормально харчуватися, не висипляється, може шукати заспокоєння у цигарках, алкоголі, надмірній кількості солодощів», — каже завідуюча Центром клінічної імунології Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Ольга Малишок. Додає: цього року випадків запалень легень було багато, бо люди до останнього відкладали візит до лікаря і не робили щеплення від грипу. Вакцина не захищає від вірусу, але захищає від ускладнень, від яких щороку вмирає від 250 тис. до 1 млн. людей у світі.

2 млн.

Стільком українцям з групи ризику треба щепитися від грипу, щоб віруси, які його викликають, не поширювалися (згідно з рекомендаціями ВООЗ). У цьому епідсезоні вакцинувалося лише 35 тис. осіб.

Лікарі застерігають: попри плюсову температуру, говорити про завершення небезпечного періоду можна буде не раніше, ніж у кінці березня.

Запалення легень: кому загрожує?

Симптоми пневмонії — погіршення самопочуття, сильна слабкість, підвищена температура тіла, кашель, виділення мокротиння. Але іноді цих ознак немає. На запалення вказує лише біль у спині, який пацієнт може сплутати з проявами остеохондрозу.

Якщо пневмонія не важка, немає вираженої інтоксикації, лейкоцитозу (підвищення кількості лейкоцитів у крові), не уражені інші органи, немає інших супутніх захворювань, запалення легень можна лікувати вдома. У період застуд та грипу всіх хворих кладуть у стаціонар, де вони цілодобово перебувають під медичним наглядом.

Самостійно вилікувати пневмонію неможливо. Зате можна спровадити себе на той світ.

ТернопільщинаТернопільтернополяниТеренгрипздоров’яускладненняпневмоніяепідемія