Кожен тернополянин може допомогти Майбутньому сиріт (фото)

Благодійний фонд у Тернополі «Майбутнє сиріт» відсвяткував нещодавно своє 15-річчя. Найактивніші волонтери у День відкритих дверей у БФ отримали випечені емблеми організації. Щодо результатів роботи, керівник «Майбутнє сиріт» Андрій Назаренко згадує 70% соціалізованих випускників інтернатів, 120 учасників «Школи самостійності»; 15 учасників програми покращення умов проживання; 30 дітей, які потрапили в сім’ю та інші.

Почалось усе із офісу в квартирі, який відкрив Андрій після випуску з інтернату, завершення технічного університету та подорожі в США. Про те, як вдалось повірити у реальність проекту та до яких напрямків сьогодні можна долучитись охочим тернополянам він розповідає «Терену».

- Я сам був вихованцем Коропецького інтернату, - згадує Андрій Назаренко. – Після завершення закладу влітку я розумів, що краще буде поступити в університет. Тож напросився до одної вчительки на літо пасти корову. Також брав у неї уроки з підготовки до екзамену, готувався самостійно до інших екзаменів. Мені вдалось поступити та завершити навчання. Під час студентських років не відмовлявся від допомоги інших людей – продуктами, порадами. У такому становищі це нормально, якщо тобі допомагають. Але важливо лише паралельно прикладати зусилля там, де ти можеш і не зловживати благодійністю. Після завершення навчання у 22 роки я захотів поїхати в США до сімї, яка попередньо брала мене на певний час під час програми в інтернаті -  Тім і Карлін Лоіс. Люди говорили про неможливість відкрити візу, бо потрібні кошти, робота. Але я вірив, шукав варіанти, мені це вдалось. Уже в США спільно сім’єю вирішили відкрити фонд у Тернополі, аби життя покращилось не лише в одного мене, а у широкої категорії сиріт. Вдячний за постійну підтримку і віру в мене Тіма і Карлін та допомогу усіх меценатів і волонтерів.

176180664_10158232073173790_164862980942950381_n

179226739_5997630230250779_246317797206380521_n

Тож у 2006 році запрацював фонд «Майбутнє сиріт», щоправда у приміщенні квартири Андрія. Назву він обирав, незважаючи на популярність, але на потребу розкрити місію цієї організації.

- Спершу ми лише брали гуманітарну допомогу і роздавали її потребуючими. Тобто широкого спектру роботи не було, - продовжує Андрій. – У 2011 році я поїхав знову в США. Одна жінка якраз продала ферму і пожертвувала гроші (10 тисяч доларів) на відкриття «Інформаційно-Ресурсного Центру» нашого фонду. Так на вулиці Чумацькій,37 у підвальному приміщенні почав функціонувати куточок, де сироти можуть знайти різні активності, аби не проводити вільний час на вулиці, до чого вони через пережиті обставини мають велику схильність. А у с. Петриків згодом вдалось відкрити теплицю, де вихованці інтернатів можуть і попрацювати, і взяти вирощені овочі для харчування. Загалом, уже вдалось заробити 2400 грн з урожаю, ці кошти ідуть на  благодійність.

image

Святкуючи нещодавно 15-річчя, у Ресурсному центрі фонду приймали гостей, які брали участь в іграх, в лотереях для фінансування програми «Доступного житла», переглядали звіти фонду та згадували свою участь у діяльності «Майбутнє сиріт». А це були наступні проекти:

- відкриття 2 спортзалів, 3 комп’ютерних класів та 2 столових у приміщеннях інтернатів області;

- закупівля в інтернати 150 велосипедів;

- функціонування «Школи самостійності», де навчають основ дорослого життя;

- проект «Запроси дитину на свята у родину», після якого 30 дітей потрапили у сім’ї;

- 20 екскурсій для 20-30 дітей  (у замки, печери Тернопілля, у Львів та Київ);

- проект «Мрія на День народження», коли у соцмережах пишуть про побажання іменинників, а люди реагують і вітають дітей;

- спільно з друзями з Лондона (Оля Дмитрик та Христина Дмитрик і її рок хор з 80 учасників) у 2017 році організували грандіозне масштабне свято на центральній площі міста Тернополя. За отримані благодійні кошти було придбано речі першої необхідності 15 випускникам інтернатних закладів Тернопільської області. Небайдужі підприємці та комунальні установи Тернополя допомогли порадами та сертифікатами для відвідувачів, які долучилися до доброї справи заради дітей, що вступають у самостійне доросле життя;

- проект «Руки допомоги», коли випускникам у кризі допомагають із житлом та роботою, а також комунікативно;

- «Стипендіальна програма» Є.Гливи, коли 1500 в місяць отримує 1-2 випускників; також інші стипендії від волонтерів в залежності від бажання меценатів. Таким чином 5 випускників щорічно мають додаткову стипендію;

143088280_5543768292303644_8535805349887173663_n

- проект «Житло, доступне сироті», спрямований на купівлю житла. Щоправда, зараз грошей вистачає лише на оренду і допомогу з ремонтами.  Такою підтримкою вже скористалось 15 випускників.

143508662_5554497297897410_7708553431155552640_n

Охоплює фонд чотири заклади в Тернополі та області. За роки роботи волонтери отримали 10 нагород, зокрема національні нагороди «Благодійник року» від Катерини Ющенко та «Народний благодійник», дипломи та подяки від влади Тернополя.

- Діти з інтернатів завдяки роботі фонду отримують багато можливостей для повноцінного життя, - підсумовує Андрій Назаренко. – Щоправда, доводиться слідкувати за ними та спілкуватись із ними. До прикладу, дехто із учасників «Руки допомоги» не використовують проект по призначенню: не працюють, не розуміють, що одразу отримувати високу зарплату неможливо. Ми їм пояснюємо принципи роботи. Також допомагаємо вивчити комп’ютер, англійську мову. Але від декого все рівно немає активності. Ці звичні реакції сиріт «Мені нічого не дали з дитинства», «Це важко, незручно, неможливо» інколи не вдається змінити. Тому через три роки ми, на жаль, декого знімаємо з програми. Бо якщо участь є лише споживанням благодійності, а не витрачанням ресурсів для власної праці, то це не наш напрямок допомоги. Тому завжди спілкуючись із вихованцями будинку, наголошую, якби я одного разу не захотів поділитись тим, що мені дали, то вони б не мали допомоги. Але тепер їхня черга робити внесок у суспільство, незважаючи на відсутність сімї.

Долучитись до проектів БФ «Майбутнє сиріт», можна звернувшись у приват на сторінці у Фейсбуці або за номером телефону керівника Андрія Назаренка – 097 553 08 20.

Фото БФ

ТернопільпроектидопомогаволонтериТеренсиротиінтерв’юмайбутнє сирітблагодійний фондАндрій Назаренко