«Калиновий цвіт» з Острова відсвяткував перший ювілей (фото)
У селі Острів у 1993 році було відкрито комунальний заклад Тернопільської районної ради «Острівська дитяча музична школа», а через чотири роки тут розпочав свою діяльність хореографічний відділ. Його очолила випускниця Теребовлянського культурно-освітнього училища Зоя Сушко, під керівництвом якої юні танцюристи здобували початкову мистецьку освіту й у складі учнівського танцювального колективу постійно брали участь у районних та обласних оглядах-конкурсах, святкових концертах.
Потім викладачами відділу були Богдана Хоєцька, Лілія Галабурда, Роман Сушко, Оксана Приступа, Алла Камуля, Аліна Коваль, Яна Ткач, Мар’яна Пак, Ольга Крамаш, сьогодні їх справу продовжує Анна Сипень.
У вересні 2013 року відділ очолила Ліна Горбунова — випускниця Теребовлянського вищого училища культури та Київської державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, магістр хореографії, провідний методист хореографічного жанру Тернопільського обласного методичного центру народної творчості, член правління Тернопільського осередку Національної хореографічної спілки України, наставник, засновник і керівник ансамблю танцю «Калиновий цвіт», пише Галина Юрса для газети «Подільське слово».
Упродовж 2013-2018 років цей колектив — постійний учасник творчих заходів в Острові та сусідніх селах, у Тернопільському районному будинку культури, культурно-мистецьких заходів для військовослужбовців та учасників АТО, культурно-мистецьких заходів обласного та всеукраїнського рівня, що відбуваються в Тернополі та області, а також організованих районним відділом культури РДА, Тернопільським обласним методичним центром народної творчості, управлінням культури Тернопільської обласної державної адміністрації. Ансамбль танцю — дипломант Всеукраїнського фестивалю-конкурсу сюжетної хореографії «Галицькі фрески», ХVІ Всеукраїнського фестивалю лемківської культури «Дзвони Лемківщини», регіонального фестивалю народного танцю «Червона калина», Всеукраїнського фестивалю «Цвіт вишиванки», Першого Танцювального фестивалю, регіонального свята ремесел, фольклору та хореографії «Тернопільські обереги», лауреат ІІІ та ІІ ступеню регіонального фестивалю-конкурсу «Надія» у Теребовлі, дипломант ІІІ, ІІ та І ступенів обласного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Тернопільська танцювальна весна», учасник обласних урочистостей до Дня Незалежності України у місті Кременець, Всеукраїнського свята «Фольк-фест у Тернополі», фестивалю «Медове Тернопілля» та інших. У 2016 році ансамбль танцю «Калиновий цвіт» взяв участь у творчому звіті Тернопільського району «Ти солдат України» в ПК «Березіль».
Незважаючи на зовсім юний вік, танцювальний ансамбль відомий у районі і за його межами, на його виступі з нетерпінням очікують на всіх святкуваннях, адже знають: де виступає «Калиновий цвіт», там буде казка, диво, політ творчої думки, фантазії, втілений у танці. У колективі нині більше сотні учасників різного віку, яких об’єднала любов до мистецтва танцю та наполеглива праця. Кажуть, керівник колективу Ліна Горбунова — надзвичайно сувора в роботі. Але дивлячись на усміхнені обличчя юних артистів, коли вони виконують танцювальні композиції, стає зрозуміло, як їх люблять та поважають ті, хто навчає мистецтву танцю. Адже робити цю важку працю неможливо змусити. Лише велике бажання танцювати та навчати цьому мистецтву принесли колективу заслужений успіх, визнання. Але, як каже Ліна Горбунова, справжньому артисту більше потрібна не слава, а любов прихильників. Слава ж бо минає, а любов — вічна. Тому так багато було тепла і любові у вечір, коли святкували 5 років з дня створення танцювального колективу «Калиновий цвіт».
З першим маленьким ювілеєм юних артистів та їх керівника вітали, висловлювали слова подяки за працю та душевну насолоду від їх творчості, дарували квіти, нагороджували грамотами начальник відділу культури Тернопільської РДА Віктор Навольський та головний спеціаліст відділу культури Любов Шарган, директор комунального закладу «Острівська музична школа», депутат районної ради, людина, яку називають батьком «Калинового цвіту», Степан Бородай, творчий колектив Тернопільського обласного методичного центру народної творчості на чолі з Володимиром Сушком, учасники зразкового театру танцю «Фортуна» зі Скалата та його засновник, незмінний керівник, балетмейстер-постановник, член Національної хореографічної спілки України Мар’яна Пак, балетмейстер народного аматорського ансамблю танцю «ГлоріяБай» Байковецької об’єднаної територіальної громади, артистка балету академічного ансамблю танцю «Надзбручанка» Тернопільської обласної філармонії, член правління Тернопільського обласного осередку Національної хореографічної спілки України Лілія Вельган, учасники зразкового аматорського ансамблю бального танцю «Пролісок» районного будинку культури та їх керівник Неля Шпачук, батьки учнів, усі, хто любить мистецтво танцю та з глибокою повагою ставиться до дітей і тих, хто їх навчає.
Але головним на святкуванні був його величність Танець. Глядачі були захоплені композиціями «Вітання з Острова», «Дитинство», «Калиновий цвіт», яка є візитівкою ансамблю, хореографічними картинками «Сопілкарю», «Борщик», «Козачок-малючок», хореографічними замальовками «Гуцульські витинанки», «На нашому городі», танцями «Ранок у циганському таборі», «Батл» та багатьма іншими — веселими і сумними, класичними і драйвовими!
Фото авторки