М'які іграшки, віночки, ялинки з різного матеріалу, підсвічники і міні-композиції: все це виготовляє тернополянка (фото)
Тернополянка Аліна Магула – майстриня із виготовлення різноманітних авторських іграшок, композицій та прикрас. Вже понад 10 років жінка творчо працює. Говорить, що асортимент постійно змінюється, у різну пору року - своя тематика.
Про те, що надихає, як народжуються ідеї, вартість та матеріали доробків поспілкувалися детальніше з Аліною.
- Розкажіть, будь ласка, з чого почалося ваше захоплення шиттям іграшок?
Вперше це трапилось, коли доньці Каті у початковій школі дали завдання: зробити виріб до зимових свят. Вирішили тоді зробити щось особливе і незвичайне.
- Якою була ваша перша робота?
Першою роботою, пам'ятаю, була невелика ялинка з фетру, що стояла на дерев'яній підставці і була прикрашена стрічками і ґудзиками.
- Що надихає на створення іграшок? Як виникають ідеї?
Насправді, натхнення приходить по-різному. Часом надихають роботи інших майстрів, експонати на виставках, зображення виробів у інтернет-магазинах чи на платформі Pinterest. Намагаємось робити щось тематичне. Наприклад, восени – вироби у теплих тонах, з листям, горішками. Навесні – квіткові віночки, тканинні квіти. Ну і, звичайно, найбільше ідей для виробів з’являється взимку, коли відзначають безліч свят. Хочеться і домівку красиво прикрасити, і друзям щось у подарунок зробити.
- Який у вас асортимент та ціни?
Асортимент у нас постійно змінюється! Іграшки для дітей, декоративні м'які іграшки, віночки на різні пори року, ялиночки з різного матеріалу, декор на кшталт підсвічників, статуеток і міні-композицій. У нас є індивідуальне замовлення – тобто, ми не обмежуємось тим, що є в наявності, а комунікуємо з клієнтом і можемо виготовити виріб, який буде максимально наближений до того, який потрібен людині. Звісно, від масштабів роботи залежить і час виконання, а від матеріалу, який необхідний – вартість, і можливість створення роботи у загальному. Ціновий діапазон доволі великий, так як ми виготовляємо як маленькі ялинкові прикраси, так і великі композиції. Загалом це від 100 до 2000 грн. Дорожчі вироби – це або дуже великі, або важкі у виконанні роботи.
- Звідки черпаєте нові знання? Можливо, відвідуєте курси, навчаєтесь онлайн, чи самостійно опановуєте інтернет-джерела?
В основному це інтернет-ресурси і соціальні мережі. Відео-майстер-класи на YouTube, або від інших майстрів, що займаються handmade.
- У яких техніках працюєте?
Ляльки у стилі тильда, фетрове та тканинне пошиття, вироби-стимпанк, в'язання, вишивка, вироби з дерева, збір тематичних композицій.
- Розкажіть про весь процес народження іграшки від ідеї й до кінцевого результату.
- Спочатку, звісно, виникає щось зробити. Потім іде процес пошуку ідеї і візуалізація виробу. Далі підбір матеріалів та пошук тих, яких немає. Потім поетапние виконання роботи – від найбільших до наймілкіших деталей. Найцікавіший етап – коли усі деталі починають з'єднуватися між собою, і крок за кроком вимальовується загальна картинка. Після створення готового виробу - додавання декору (у іграшок – обличчя і волосся, прикраси для одягу, на інших виробах – промальовка фарбою деталей).
- Які матеріали використовуєте?
Фетр, тканини різного типу, нитки, ґудзики, стрічки, фурнітура, синтепон, різні види клею, бісер та намистини, фарби, пайєтки, фатин, штучне хутро, штучні ялинкові гілки, скляні та пластикові ялинкові іграшки, різдвяний декор, дерево, фанера, шишки, лоза, сіно.
- Скільки часу займає виготовлення однієї іграшки?
Залежно від масштабу та складності виконання. Від двох годин до 2-3 днів.
- Які іграшки найчастіше замовляють клієнти?
Дитячі іграшки, а також різдвяний декор.
- Чи не хотіли б проводити майстер-класи, адже досвіду у вас вдосталь?
Досвід проведення майстер-класів був зі школярами. Роботи з більшою публікою поки не було, але спробувати звісно варто.
- Є улюблена у вашому доробку іграшка?
Саме зараз найулюбленішими є іграшки в стилі тильда, а конкретної улюбленої – немає.
- Ваше творче кредо?
Творчість не має меж!
Фото надані співрозмовницею