Мар'ян Довганик розповів тернополянам, як підняти українську Вікіпедію
Автор вікіпроекту «Тернопільщина» та загалом 34 867 статей в енциклопедії Мар’ян Довганик зустрівся з тернополянами 18 лютого. Він пояснив, чому захотів приєднатись до наповнення цього джерела.
- Користь від доступності наповнення Вікіпедії - це оперативне інформування людей, - каже Мар’ян Довганик. – Завдяки великій кількості авторів і редакторів відбувається поширення. Тому важливо, щоб адміністратори слідкували за достовірністю інформації, адже тролінг може використовуватись у Вікіпедії також.
На сьогодні популярність укрвікі – не надто велика, зазначає вікіпедист.
- Доступ до Вікіпедії відкритий, а засади – волонтерські, - продовжує він. - Наша укрвікі – поступається російській за матеріалами. Потрібно її виводити на відповідний рівень.
Дискусії щодо доречності публікування статті зупиняють піар-компанію на Вікіпедії. Адже часто тут хочуть рекламувати бізнесменів чи політиків, додає організатор вікізустрічі Микола Василечко.
- Статті про людей з незначними фактами біографії вилучають, - розповідає Микола Василечко. - Від цього інколи сумують також і наші тернопільські піар-менеджери.
Довідка за матеріалами Вікіпедії: Мар’ян Довганик є вікіпедистом та журналістом в Українському католицькому університеті. Народився 19 вересня 1991 року в місті Тернополі, закінчив школу № 3, навчався у Львівському університеті імені Івана Франка на японській філології.. Онук Петра Касінчука український громадсько-політичний діяч, голова братства ОУН-УПА Подільського краю «Лисоня», учасник Другої світової війни, воював у лавах Української Повстанської Армії.
Станом на 1 лютого 2017 року Мар'ян Довганик створив у Вікіпедії 34 867 статей, загальна кількість редагувань — більше 170 000, в укрвікі — більше 138 000. Створив вікіпроект «Тернопільщина», загалом, багато працював для створення і наповнення статей про Тернопільську область. Саму статтю Тернопільська область вивів у вибрані. Це єдина область, про яку є вибрана стаття.
Фото автора та з відкритих джерел