На Бережанщині відбувалися славнозвісні бої
Який зв'язок між Бережанами, за околицею яких плавно піднімаються схили Лисоні, й Білою Церквою? Прямий, адже багато з учасників славнозвісного бою 1916-го через кілька років формувало корпус Січових стрільців в бараках на місці Залізничного селища. Тож віддати шану хоробрим воякам було для Білої Церкви справою честі.
Делегація, яка складалася з членів «Просвіти», «Молодої Просвіти», СОУ і Білоцерківської Станиці Братсва ОУН-УПА, вирушила 3 вересня у західному напрямку. Подолавши майже 500 кілометрів, всі були вражені красою невеликого прикарпатського міста, яке дало світові багатьох видатних людей.
З історією Бережан, його колоритними вуличками, цікавими будинками, історичними пам'ятками і навіть учасниками справжнього бережанського весілля білоцерківців знайомив заступник Бережанського районного краєзнавчого музею Микола Проців. Теж «просвітянин». За що йому велика подяка і сподівання на нові зустрічі.
Потім був підйом на гору Лисоня. На вершині її встановлено монумент і каплицю. Після покладання квітів білоцерківці виконали Гімн України, славлячи подвиг захисників стратегічної висоти.
Не обійшлося і без офіційної частини. В районному Будинку культури голова Білоцерківської «Просвіти» Костянтин Климчук виступив перед урочистим зібранням на честь українських легіонерів. Він зазначив, що білоцерківці шанують січовиків, а найкращим продовженням їхньої справи є слава 72-ї бригади, яка успішно протистоїть московській агресії.
Білоцерківці ще повернуться в Бережани. Поодинці, закоханими парами, великими делегаціями, Це місто для серця.
Висловлюємо подяку білоцерківському міському голові Геннадій Дикий та Білоцерківському автобусному парку за сприяння в здійсненні поїздки!