На Тернопільщині створили 46 експертних команд, що працюють замість МСЕК 

Експертні команди з 1 січня працюють у 12 медзакладах Тернопільської області

46 експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, які прийшли на заміну ліквідованим медико-соціальним експертним комісіям (МСЕК) створили у 12 медзакладах Тернопільської області. У них працює 168 лікарів. Про це повідомила начальниця Департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА  Ольга Ярмоленко під час візиту до Тернополя міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка. Він ознайомився із роботою першої такої команди, яка запрацювала в обласному онкологічному диспансері.

Вона вже сьогодні розглядала справи, вносила їх в електронну систему. Вже все запрацювало. Потихеньку, потихеньку буде набирати оберти… Ключова задача зараз вийти на те, щоб термін розгляду справи був не більше 30 днів. Це визначено на законодавчому рівні, і саме від цього ми розраховуємо потужності і кількість експертних команд і лікарів, – зазначив Віктор Ляшко.

Варто зазначити, що лікарі, які обіймали керівні посади в МСЕК, не можуть працювати в новостворених експертних комісіях, наголошує Ольга Ярмоленко. 
 
Для проходження оцінювання громадянам необхідно звернутися до свого лікуючого лікаря, який сформує електронне направлення до експертної команди. Оцінювання може проводитися очно, дистанційно, заочно або за місцем перебування пацієнта — залежно від його стану. Рішення експертних команд замінюють довідки МСЕК і містять не лише статус інвалідності, а й рекомендації та призначення, необхідні для соціальної, освітньої та економічної інтеграції особи, - каже вона. 
 
Детальнішу інформацію про роботу експертних команд та порядок звернення можна отримати на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Як повідомляють у пресслужбі МОЗ, експертні команди визначають ступінь порушень здоров’я, що впливають на здатність до повсякденної діяльності та встановлюють чи продовжують статус інвалідності. Також приймають рішення щодо потреби у наданні медичних реабілітацій, соціальних, освітніх та інших послуг. 

Нагадаємо, питання реформування, а потім ліквідації МСЕК постало після скандалу в сусідній Хмельницькій області. Тоді в керівниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи в робочому кабінеті виявили 100 тисяч доларів США, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки “ухилянтів” із прізвищами та фіктивними діагнозами. Після цього Верховна Рада ухвалила закон про ліквідацію МСЕК. Натомість з 1 січня впровадили створення експертних комісій у лікарнях.

Читайте також: Реформа МСЕК: як працюватиме новий механізм оцінки працездатності.

Очільники МСЕК не працюватимуть у нових лікарських комісіях.

Фото з відкритих джерел

командалікарМСЕК