Оксана Мацьопа

Реформа МСЕК: як працюватиме новий механізм оцінки працездатності

Уряд пропонує нові підходи до оцінки працездатності, включаючи цифровізацію та варіанти дистанційної діагностики

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль представив новий механізм медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), що передбачає різні форми оцінки стану пацієнтів та максимально спрямований на їх реабілітацію. Про це повідомили на Урядовому порталі.

Кабінет Міністрів України на засіданні 12 листопада схвалив реформу МСЕК, проєкт якої передано до Верховної Ради. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що новий механізм передбачає оцінку стану пацієнтів лікарями у складі експертних команд багатопрофільних лікарень.

Перший крок ми вже зробили. Уряд спрямував до Верховної Ради проект закону, що встановлює алгоритм оцінювання повсякденного функціонування людини. Практикуючі лікарі у багатопрофільних лікарнях в складі експертних команд об’єктивно оцінюватимуть стан пацієнта — повідомив Денис Шмигаль.

Засідання уряду 12 листопада

Відтак оцінка ґрунтуватиметься на чіткому визначенні працездатності пацієнта в одній із трьох категорій: 

- стійке повне обмеження працездатності,
- стійке часткове обмеження працездатності,
- повна працездатність.

Шмигаль також підкреслив, що нова система передбачає дистанційні, заочні та виїзні варіанти обстежень, а її цифровізація забезпечить швидкий доступ до послуг. Реформа націлена на максимально ефективну реабілітацію, повернення людей до активного життя та адаптацію робочих місць під їхні потреби.

Нагадаємо, питання реформування, а потім ліквідації МСЕК постало після скандалу в сусідній з Тернопільщиною Хмельницькій області. Тоді в керівниці Хмельницького обласного МСЕК Тетяни Крупи в робочому кабінеті було виявлено 100 тисяч доларів США, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки “ухилянтів” із прізвищами та фіктивними діагнозами.

Читайте також:  Очільники МСЕК не працюватимуть у нових лікарських комісіях

Вибір читачів за тиждень

Відео