На Тернопільщині розпочали ліквідацію влади в районах (фото, відео)
За проект 988/1 проголосували 53 із 64 депутатів.
– Перевага в тому, що нас почули. Ми звертались до економістів і маємо розрахунки щодо кошторису майбутньої громади. Великогаївська ОТГ стартувала з 2600 грн, а –ми з 2800. Тож старт у нас більший. Кадрові показники теж не будуть проблемою, адже ми розташовані впритул до Тернополя. Впевнені, що потім область буде гордитись нашою ОТГ, як одною з найуспішніших, – зазначила жителька Білої Оксана Бачун.
У склад Білецької ОТГ увійшли усі села, жителі яких протестували проти вступу до Тернопільської ОТГ - Біла, Чистилів, Ігровиця, Плотича, Горішній Івачів, Долішній Івачів.
- Тернопіль дещо не допрацював. Великі апетити налякали людей, - зазначив координатор «Центру розвитку місцевого самоврядування» в Тернопільській області Віктор Литвинчук. – Тернопіль хотів стати міні-імперією. Результати показали, що з людьми слід співпрацювати, а не диктувати їм свої проекти. Та світова практика показує чудові результати співпраці між ОТГ. Тому трагедії не сталось.
Підгороднянську ОТГ також затвердили у бажаному складі – Підгороднє, Почапинці, Драганівка, Довжанка, Великий Ходачків.
Білими плямами залишили Велику Березовицю, Великі Бірки, Смиківці, Малий Ходачків, Миролюбівку. Ці населені пункти можуть об'єднатись в іншими ОТГ чи створити власні.
Затведження Перспективного плану означає, що процес поділу області добігає кінця. І одиницями місцевого самоврядування стають ОТГ, залишаючи в минулому райдержадміністрації і райради.Фото, відео автора