На Тернопільщині вшановують двох славетних братів
Цьогоріч виповнюється 80 років з часу відходу у вічність Богдана Лепкого та 50 років з дня смерті його брата Левка.
З цієї нагоди у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї влаштована виставка «Чуєш брате мій…», на якій вшановано пам'ять братів з видатного роду Лепких. Як пише науковий співробітник методичного відділу обласного краєзнавчого музею Марія Луцька, Богдан і Левко Лепкі своєю наполегливою працею долучилися до розвитку галицького краю, збереження його культури, віри, мови, історії…
- Походять брати із давньої священичої родини, у якій плекалися українські національні традиції та державницькі ідеї. Богдан Лепкий – найпопулярніший письменник галицької землі початку ХХ ст. Він був видавцем, перекладачем, також літературознавцем, громадсько-культурним діячем, художником, публіцистом, - йдеться у дописі.
Народився Богдан Лепкий 4(9) листопада 1872 року на хуторі Кривеньке, недалеко Крегульця Гусятинського району на Тернопільщині. Освіту здобув у Бережанській гімназії, Львівському та Віденському університетах. Після закінчення філософського факультету, з 1895 року викладав у Бережанах, у 1899-1914 роках – у Кракові.
Був членом «Молодої музи». Під час Першої світової війни Лепкий провадив культурно-освітню роботу в таборі полонених0 українців (Вецляр).
З 1926 року – викладач, згодом професор української літератури в Краківському університеті.
У 1938-1939роках – член польського сенату у Варшаві.
Останні роки життя Богдана Лепкого видалися важкими, бо припали на час німецької окупації Польщі. Старий, хворий письменник не тільки втратив місце в університеті, а й зазнав переслідувань. Це наблизило його кінець.
Помер Лепкий 21 липня 1941року, похований у Кракові на Раковецькому кладовищі. У 1972 році на його могилі встановлено барельєф.