На Тернопільщині згадали гімназиста, який пройшов бойовий шлях від підпілля ОУН–УПА до високої посади в Австралії
Про насичене подіями життя уродженця Тернопільщини написав художник Олег Кіналь.
Він уже роками веде у Facebook щоденну сторінку-календар про знакових в історії Тернопільщини, України та світу особистостей.
Так ось, 12 січня 1921 р. у Кутківцях народився Мирослав Болюх.
- Його батько — Василь був сотником УГА, послом до польського сейму, головою «Українбанку». Мирослав навчався у Тернопільській гімназії товариства «Рідна школа», провідник юнацтва ОУН в гімназії, арештований поляками (1937), змушений був залишити гімназію. В підпіллі у м. Хелм (1939). Продовжив навчання у студіях Відня (1940). За наказом ОУН йде в український батальйон «Роланд» в німецьку армію. Пройшов бойовий шлях до Кривого Рогу. Після розформування «Роланда» в підпіллі ОУН: Тернополі, Відні, Празі, Кракові, - пише Олег Кіналь.
У 1945 році Мирослав Болюх закінчив Мюнхенський Технічний інститут (1945). З сім'єю виїздить до Австралії (1949), де його обирають першим головою Об'єднання українців Австралії, головою управи Української головної визвольної ради (УГВР).
Він також був головою Союзу українських організацій Австралії (1959-71), заступником президента секретаріату Світового Конґресу Вільних Українців, очолював Комітет оборони національних і людських прав в Україні, Фонд допомоги Україні.
Мирослав Болюх – один із засновників «Енциклопедії українознавства». Фінансував діяльність Українського народного дому та українознавчих студій в університеті Монаша. Окрім цього, працював редактором низки видань в Австралії, написав книгу «Оглянувшись у минуле…».
Помер Мирослав Болюх у 2012 році у Мельбурні.
Фото з допису