Віктор Шумада: «Не переживайте, китайці до Тернополя працювати не приїдуть» (фото)

Побачене під час поїздки до Китаю не дає спокою тернополянину Віктору Шумаді. За його словами, та велетенська східна країна руйнує усі стереотипи, як тільки ти робиш крок із трапу літака. До того ж, українцям варто багато чого запозичити у китайців.

Нагадаємо, Віктор Шумада очолював список БПП «Солідарність» на виборах-2015. Оскільки пропрезидентська партія врешті сформувала одну із найбільших фракцій у міській раді, то він – що цілком логічно – став секретарем ради 6-го скликання.

unnamed (8)

«Китай – це 25% світової економіки»

Делегація цього разу була «різношерстою»: від кількох народних депутатів до 10-ти представників із регіонів. Адже приймаюча сторона намагалася, аби у групі була представлена фактично вся Україна і ми передали отриману інформацію якомога більшій кількості співвітчизників. Звісно ж, ми всі перед собою ставили завдання почерпнути про Китай якомога більше даних. Окрім того, мали на меті довести, що ми зацікавлені у співпраці та у залученні китайських інвестицій.

Налагодження торговельних зв’язків мало б стати першим кроком до тіснішої співпраці. Адже у Китай із України навіть сьогодні можна було б уже постачати чимало товарів. Насамперед їх цікавить наша сільськогосподарська продукція. По-перше, у них – чимала кількість населення. По-друге, ці люди уже не хочуть їсти лише рис, а прагнуть харчуватися якісними і різноманітними продуктами. Проте їхня екологія суттєво постраждала від стрімкого економічного зростання. То чому не постачати туди наші овочі та фрукти?

unnamed (4)

Інший перспективний напрямок стратегічного партнерства – інвестиції в українську економіку. У Європі Китай уже випередив США за обсягами вкладених коштів. Тобто вони стали «інвестором №1» у Євросоюзі. А чим ми гірші? До того ж, із цією країною буде дуже цікаво співпрацювати. Я у цьому пересвідчився…

«До 40% міської території займають зелені зони»

І знаєте, що мене там найбільше вразило? Усі ці міста – надзвичайно зелені. У Китаї вкрай загострена увага до озеленення міського середовища. Я, наприклад, зауважив, що на їхніх дорожніх розв’язках – не просто газони із напівзасохлою травою і бур’янами. У Китаї кожна така розв’язка – це певна композиція: дерева, кущі, квіти – гармонійно підібрані. Над ними, очевидно, працюють ландшафтні дизайнери. Це – і цікаво, і красиво, і функціонально. Усі обочини – також густо засаджені. Спершу ми думали, що це – виняток. Але пересвідчилися – це державна політика. Китайці розповіли, що у них є нормою, коли до 40% міської території займають зелені зони. Тобто Тернопіль має до чого прагнути… А як там чисто! Комунальні служби у тих велетенських мегаполісах працюють надзвичайно ефективно…

unnamed (1)
 

Також у нас була дуже цікава розмова із фахівцем із вивчення макроекономічних процесів. Звісно, ми запитали науковця – у чому секрет успіху Китаю? Я виявилося, ніякого велосипеда вони не винаходили. Економічний розвиток цієї країни стоїть на трьох усім відомих «китах»: залучення зовнішніх і внутрішніх інвестицій, підвищення продуктивності праці і якість трудових ресурсів. Близько 50% сучасної китайської економіки це, насправді, – сфера послуг. Ця галузь у них розвивається надзвичайно потужно, адже зростає не лише економіка, зростають і доходи звичайних китайців. До речі, вони почали не тільки краще харчуватися і вдягатися, а й більше подорожувати. Там туризм нині – процвітаюча галузь…

unnamed (3)

«Це далеко не ті комуністи і не та партія»

Окрім того, радив би всім більше думати про позитив, про розвиток. Адже ще одне, що мене надзвичайно приємно вразило у Китаї, це – оптимістичний настрій більшості людей, із якими довелося спілкуватися. Вони завжди посміхаються, вони до всіх привітні. Тобто усе і усіх навколо себе налаштовують на позитив! Нам варто більше вірити в себе, у те, що ми робимо. Треба працювати над собою, розвиватися, вдосконалюватися. Адже в сучасному світі цінується саме інтелект. І те багатство, яке має Україна, має допомогти їй рухатися уперед.

Фото із відкритих джерел і зі сторінки Віктора Шумади у «Фейсбуці»

Довідка. У 2017 році Україна і КНР відзначили 25-ту річницю взаємного дипломатичного визнання, адже двосторонні відносини держави встановили 4 січня 1992 р., невдовзі після здобуття Україною Незалежності. І поки більшість міркує, чи зустрінеться все-таки Петро Порошенко із Дональдом Трампом, Президент уже провів у Давосі не менш важливу зустріч із лідером КНР - Сі Цзіньпіном, причому мав предметну розмову. Це, на думку експертів, побічно вказує на стратегічну зацікавленість Китаю в експансії в Україну.

 
ТернопільщинаВіктор ШумадаТеренБПП "Солідарність"поїздкаПекінКитайСіаньХанчжоу