Оптимізація шкіл – не вирок: у Чортківській громаді вивчають варіанти покращення освіти

Кожна четверта школа в Україні є малокомплектною. До таких належать ті, де навчається менше сто дітей, у середньому не більше 10 учнів на клас. Проблема низької наповнюваності класів характерна переважно для сіл, а зумовлена відтоком людей із сільської місцевості до міст. Саме тому оптимізація шкільної мережі триває у всіх куточках країни, а Чортківська громада не стала виключенням.

Спеціальна комісія, до котрої належать працівники управління освіти, молоді та спорту міської ради, депутати, представники Центру професійного розвитку педагогічних працівників та профспілки працівників освіти провела виїзну нараду, вивчаючи варіанти покращення надання освітніх послуг у селах Скородинці та Бичківці.

Начальниця управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради Людмила Поліщук, спілкуючись із вчительськими колективами шкіл у вищезгаданих селах та батьками учнів наголосила на наступних ключових моментах:

Попри це, головна освітянка Чортківської громади запевнила, що про закриття шкіл НЕ йдеться взагалі. Адже школа для села – це не лише заклад освіти, це, по суті, центр культури та соціалізації.

Тим не менше, наразі напрацьовуються різноманітні варіанти вирішення проблеми малокомплектних шкіл. Серед найбільш поширених варіантів оптимізації шкільної мережі – створення опорних шкіл та їхніх філій. Інший варіант, де це можливо зробити, – об’єднання школи та садочку у навчально-виховний комплекс, коли дітвора і дошкільного, і шкільного віку навчається у одному приміщенні.

Фото ЧМР

ТернопільщинаосвіташколаТереноптимізаціяЧортківська громада