«Підроблені сертифікати краще вже повикидати»: від завтра поліція розпочне масові перевірки дотримання нових обмежень

Масово перевіряти COVID-сертифікати серед працівників барів, ресторанів, магазинів, спортзалів та інших закладів, які надають послуги споживачам, розпочне поліція з 21 жовтня. З цього дня в області працюватимуть посилені наряди та мобільні групи.

61701f54d2c44430966531 (Copy) (1)

Про це повідомив під час засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Тернопільській облдержадміністрації начальник Головного управління нацполіції в Тернопільській області Олександр Богомол. Він наголосив на відповідальності за підроблені сертифікати про вакцинацію.

- Ми зацікавлені для того, щоб був порядок, і таких речей не було, - зазначив Богомол.

За його словами, поліція на сьогодні має на своїх робочих планшетах програму, яка перевіряє достовірність сертифікату. Також є програма перевірки в додатку “Дія”.

246405050_3803463906423833_4887865826597603314_n (Copy) (1)

- Вже є випадки підроблення сертифікатів і вони зафіксовані. Тому краще їх повикидати вже і не користуватися ними. Щоб всі зрозуміли - це кримінальна стаття, яка тягне за собою кримінальну відповідальність. Багато випадків в Україні в основному зафіксовано на перетині кордону, - зазначає Богомол.

З 21 жовтня поліція планує формувати посилені наряди з Держспоживслужбою, уповноваженим санітарним лікарем. До сьогодні є 42 рейдові групи: 86 працівників поліції і 16 - управління Держспоживслужби, їх кількість планують збільшити вдвічі.

- Будемо звертатися до органів місцевого самоврядування, щоб вони давали нам людей, які будуть також брати участь у перевірках. Адже перевірка дотримання карантинних обмежень - це не тільки проблема поліції, це проблема всіх. Тому керівники ОТГ будьте готові до того, що ви будете змушені нам надавати людей і нам допомагати. У Тернополі є муніципальна інспекція, яка також буде працювати у цьому напрямку.

Найперше правоохоронці проводитимуть профілактичну роботу, наголошує Олександр Богомол.

- Приміром, зайдемо в магазин, бар чи ресторан, ніхто протоколу одразу писати не буде. Будемо давати день-два на вакцинацію, щоб цю проблему вирішити, - говорить він. - Звичайно якщо в ресторані працює 20 чоловік і з них 15 вакциновані, то 5 можуть бути невакциновані, але вони не повинні виходити на роботу і контактувати з населенням. Інакше на них складуть адмінпротокол. Штрафи досить великі, я не думаю, що хтось хоче ходити по судах для скасування цих штрафів, бо протоколи можуть продовжуватися кожен день. Тому краще дотримуватися вимог закону і спокійно працювати.

Зазначимо, за виготовлення і збут підроблених COVID-сертифікатів передбачений штраф до 17 000 грн, або арешт до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 2 років. Тим, хто використовує фальшивий документ також загрожує покарання - він штраф 850 гривень штрафу до обмеження волі на строк до 2 років. Олександр Богомол додає, що у поліції 92% працівників вакциновані.

- Ми добиваємось, щоб поліцейський, який працює з людьми був вакцинований. Бо не може бути, щоб поліцейський, який, умовно кажучи, зайшов в ресторан і сказав: “Покажіть сертифікат” сам не був вакцинований, - каже він.

Нагадаємо, з 21 жовтня розпочнуть діяти нові карантинні обмеження. Зокрема, буде заборона функціонування закладів громадського харчування, спортивних залів, продовольчих і непродовольчих ринків, крамниць, державних структур, а також проведення масових заходів у разі відсутності 100 % вакцинації або негативного ПЛР тест на COVID-19 не більше як за 72 години чи експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу не більше як 42 години або документ від лікаря щодо протипоказань вакцинації у працівників та відвідувачів закладів. Ці правила стосуються і міжрегіональних перевезень пасажирів.

Фото: Тернопільська ОДА
ТернопільТеренОлександр Богомолперевірки