Порцелянове диво митця з Тернополя вже побачили у Вінниці (фото)

Розмаїття виробів з порцеляни показали напередодні у вінницькій галереї «Інтершик»

У експозиції під назвою «Порцеляновий ренесанс України» представлені твори відомих в Україні майстрів – Георгія Антоненка, львівського художника-кераміста Олександра Опарiя, класика петриківського розпису на порцеляні Марфи Тимченко, її дочки Олени Скицюк і онуки Олени Кулик. А також – вироби одеситки Олени Жернової та тернополянина Євгена  Овчарика.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Як повідомляє «День», таку кількість порцелянових виробів у Вінниці презентують чи не вперше.- Головна мета виставки показати, що цей вид декоративно-прикладного мистецтва зараз на межі вимирання. З двох десятків фарфорових заводів життя ледь жевріє лише на одному. Але в народі є художники, майстри, які хочуть і вміють працювати з цим матеріалом. І саме з надією на те, що відродиться ця промисловість, була зроблена виставка під назвою «Порцеляновий ренесанс України», – розповідає куратор експозиції, голова ГО «Асоціація дослідників фарфору та фаянсу» Валерій Завершинський. – Зібрати всі ці роботи в єдину експозицію було неймовірно важко, бо більшість з них зберігаються у приватних колекціях. Деякі коштують цілий статок, наприклад, за одну лише вазу, розписану Марфою Тимченко, можна придбати непогану квартиру. Роботам династії – їй самій, її дочці та онучці – відведена чимала частина зали. У кожної з цих майстринь свій унікальний стиль і почерк. У творчості наймолодшої представниці династії, Олени, дослідники взагалі вбачають елементи, наближені до прийомів комп’ютерної графіки.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Монументальні твори з порцеляни презентував Євген Овчарик з Тернополя. Навіть в радянські часи твори такого масштабу були рідкістю, а зараз – тим паче. Майстер працює з нестандартними формами, експериментує і з характером розпису, розробляючи власні фарби.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Я багато років відпрацював на Тернопільському фарфоровому заводі. Коли у 2006 році він збанкрутів, ремесло не покинув, бо віддав йому більшу частину свого життя, – каже майстер. – Порцеляна – матеріал примхливий. Працювати нелегко, температура буває і до 1500 градусів. Для створення найпростішої чашки проходить до 80 операцій, не кажучи вже про витончені деталі. Завдання майстра зробити так, щоб люди могли не просто отримати виріб, а насолоджуватися ним естетично. Так як передає фарби порцеляна, не здатне жодне «полотно». Це просто магія, - каже митець.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На виставці можна побачити не лише творчі пошуки авторів, представлені і стандартні вироби – посуд, статуетки, вази та пляшки. Особливими цікавинками, які одразу привертають увагу, стали порцелянові наперстки – творчий проект Сергія Воронова. Мініатюрне диво присвячене творам Тараса Шевченка, відображає українську історію і народну творчість.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У Вінниці виставка буде працювати до 2 вересня. Вхід вільний. Потім «Порцеляновий ренесанс України» поїде до Івано-Франківська.

Фото з допису

ТернопільвиставкаТеренВінницяЄвген Овчарикпорцеляна