Позиція «Самопомочі»: зберегти навчальну концепцію і приміщення за школою мистецтв (відео)

Із двох шкіл зробити один ліцей. Таке рішення прийняла Тернопільська міська рада на черговій сесії, що відбулася 20 квітня. Мова про реорганізацію обласної експериментальної комплексної школи мистецтв ім. Ігоря Герети шляхом її злиття із ЗОШ №21 та утворення Тернопільського ліцею № 21 – спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети.

Голосування з приводу реорганізації викликало шквал емоцій у залі міськради, де також були присутні батьки дітей та педагоги. Критичні настрої панують і дотепер у медіа-просторі міста та області. Аби уникнути неправдивих звинувачень, фракція «Самопомочі» викладає власну позицію щодо реорганізації обласної експериментальної комплексної школи мистецтв ім. Ігоря Герети.

Питання про реорганізацію школи мистецтв обговорювалося ще з осені минулого року. Якщо раніше фінансовий тягар утримання навчальних закладів несла на собі держава, то сьогодні у контексті реформи децентралізації разом із додатковими повноваженнями на місцеві громади лягло утримування шкільних освітніх закладів. Відповідно, у більшості випадків реорганізація навчальних закладів є неминучою. У даному питанні ідеться про школу, яка числилася на балансі обласної ради, а територіально розташована в Тернополі. При цьому під час засідань робочих груп всередині лютого цього року батьківський комітет наголошував увагу на той факт, що із 350 учнів школи у приміщенні на Медовій, 5 навчаються лише 120 дітей – учні початкових класів. А старші класи за кошти батьків здобувають освіту в орендованому і непристосованому для навчання приміщенні поруч зі школою. Тому для подальшого функціонування освітнього закладу потрібне приміщення, в якому були б відповідні умови для навчання усіх учнів.

Обласна рада за поданням обласного департаменту освіти шукала місце, куди перевести школу мистецтв, досить давно. Спочатку вони пропонували перенести школу мистецтв у Струсів, де об’єднати її зі школою-інтернатом. Однак проти такого об’єднання справедливо виступили вчителі й батьки дітей, які навчаються у школі мистецтв. Як вже раніше писалося у ЗМІ, основною умовою при реорганізації школи мистецтв батьки і вчителі вважають її збереження у місті Тернополі.

У результаті гострих дискусій 28 березня обласна рада прийняла рішення про передачу школи мистецтв Тернополю. З таким рішенням можна не погоджуватися, але воно було неминучим, оскільки на цьому наполягав обласний департамент освіти та депутати обласної ради. Тому важливим питанням, яке місту необхідно було вирішити у терміновому порядку, стало забезпечення школи мистецтв придатними для освітнього процесу приміщеннями та збереження її освітніх традицій та напрацювань.

«Було би невірно переносити такий унікальний навчальний заклад десь аж у Струсів, як спочатку планувала обласна рада. Тому до вирішення цієї проблеми підключилася Тернопільська міська рада, у тому числі депутати від «Об’єднання «Самопомочі». Питання реорганізації школи мистецтв є непростим і болючим, але ми радилися з батьками, з якими знайшли відносне погодження щодо матеріально-технічної бази і збереження робочих місць за педагогами. Діти школи мистецтв мають навчатися у зручних умовах, а з усіх пропонованих варіантів об’єднання її із школою №21 є найбільш обґрунтованим», – заявив на сесії міськради голова Тернопільської «Самопомочі» Андрій Грицишин.

При цьому як вважають у «Самопомочі», для того, аби в новому навчальному році уникнути проблем із фінансуванням навчального закладу, а також пройти необхідні атестації, потрібно разом напрацювати Програму розвитку ліцею, до розробки якої будуть залучені педагоги та представники батьківських рад обох закладів. Як зазначив депутат від «Самопомочі» Назар Зелінка: «При формуванні концепції оновленої школи необхідно зберегти навчальну програму школи мистецтв, яка є сформована. Також звернутися до обласної ради, щоб оновлена школа могла використовувати наявне приміщення на Медовій, 5 у своїх цілях».

Фото та відео з відкритих джерел
ВідеоСкандалТернопільТереноб'єднанняШкола мистецтв