Розпочавши роздержавлення газети, тернопільська обласна влада продовжує втручатись у діяльність редакції
Претендента на посаду редактора газети «Свобода», подання на якого підписали у давно забутій на Тернопільщині партії КУН, не підтримують у колективі редакції.
«Таких рішень депутати вже не мають права приймати, адже комунальна установа редакція газети «Сводоба» на даний час у процесі роздержавлення», - стверджує в.о. редактора Михайло Лисевич. – І самі ж депутати за це проголосували 31 травня цього року».
«Згідно з прийнятим рішенням «Про реформування друкованого засобу масової інформації газети «Свобода» та редакції газети» обласна рада вирішила вийти зі складу співзасновників газети, - говорить Михайло Лисевич. – Таке ж рішення у вигляді розпорядження голови прийнято іншим засновником - Тернопільською обласною державною адміністрацією».
[embed]https://www.youtube.com/watch?v=iTY_emnEqBY[/embed]
За словами пана Личевича, після таких рішень усі питання щодо подальшої діяльності повинен вирішувати колектив редакції під керівництвом уповноваженої колективом та погодженої сесією людини. Такою людиною депутати визначили того ж Лисевича. Представник, якого на посаду редактора пропонує КУН, жодного разу не спілкувався з колективом і не аналізував роботи видання. Це виглядає «підкилимною грою» навколо вакантної посади.
Висувають на посаду редактора «Свободи» краєзнавця та історика Віктора Уніята, який, на думку колективу редакції, не має достатнього досвіду в галузі журналістики.
Однак, питання про його призначення можуть внести з голосу. Хоча, за регламентом, його мали би перед тим розглянути депутатські комісії. Також, проект рішення обласної ради мав би бути заздалегідь оприлюдненим на офіційному сайті обласної ради, що також прописано в регламенті.
Юрист редакції «Свобода» Ольга Кушнерик обґрунтовує неправомірність можливого призначення.
«Це нелогічно та незаконно – розглядати питання щодо призначення редактора друкованого ЗМІ місцевою владою, - каже Ольга Кушнерик. - Адже згідно закону про органи місцевого самоврядування, право влади призначати редактора друкованого ЗМІ відмінене. А згідно закону про реформування місцевих ЗМІ, виключена можливість з боку влади призначати керівника редакції під час реформування друкованого засобу масової інформації».
Голова облради Віктор Овчарук рекомендує колективу редакції відстоювати свої позиції перед представниками комісії.
«Я не бачив цього претендента на посаду і не планував ліквідовувати «Свободу», - говорить Віктор Овчарук. – Подання розглядатимуть на профільній комісії, де і приймуть відповідне рішення. Приходьте і доводьте свої позиції».
У той же час, Віктор Овчарук не зміг прямо відповісти на запитання «Терену», чому для комунальної установи, якою є (як він стверджує) редакція газети «Свобода», не проводять конкурс на заміщення вакантної посади, як це робили в інших комунальних установах.
Фото, відео автора