Село на Тернопільщині має п’ять капличок, десять фігур і фігурок, вісім хрестів та духовний комплекс (фото)

Село Оришківці Гусятинського району – одне із небагатьох на Тернопільщині, де місцеві жителі мають і ревно зберігають упродовж віків низку тутешніх сакральних пам’яток.

Так ось, в Оришківцях є величний духовний комплекс, до складу якого входять два храми – старий та новіший, розташовані 5 капличок, 10 фігур та фігурок, а ще збереглися 8 давніх хрестів.

Сьогоднішня розповідь про окремі із цих пам’яток – дерев’яну церквицю та кам’яний храм.

Про їхню історію нам розповів місцевий житель, голова парафіяльної ради Ярослав Угляр.

фото01 (Copy)

- У нашому селі одна біля одної стоять дві церкви – стара, деревяна і новіша, камяна. За архівними матеріалами, деревяний храм Покрови Пресвятої Богородиці побудований ще у 1748 році. Це - тризрубна одноверха святиня, вхід до бабинця якої не з заходу, а з півдня. З північної сторони до вівтаря прибудована ризниця. Зовнішні стіни ошальовані вертикально дерев'яною вагонкою. У храмі відбувалися постійні богослужіння до 1947 року. Але ще перед Другою світовою війною, у 1938 році, коли парохом був отець Андрій Литвинюк, громада розпочала будівництво нового храму.

Інженер-архітектор Стаєвицький запроектував цей храм як прообраз львівського собору святого Юра, лише у зменшених розмірах. Але війна призупинила будівництво церкви і тільки у лютому 1989 року у храмі відбулося перше богослужіння.

Через два роки храм освятив єпископ-помічник Івано-Франківської єпархії Павло Василик. Церкву майстерно розписали вихідці із села художники Олег Цапура та Володимир Гудз.

На нашій парафії діють братство «Апостолство молитви», Вівтарна і Марійська дружини, спільнота «Матері у молитві», Свічкове братство, недільна катехитична школа, заняття якої проводяться у старенькій церкві, - розповів Ярослав Угляр.

_ORL0022 (Copy)

_ORL0035 (Copy)

_ORL0036 (Copy)

_ORL0037 (Copy)

_ORL0039 (Copy)

Нині ці дві церкви в Оришківцях, як й інші сакральні об’єкти, що підтримують у доброму стані парафіяни села, стали місцем постійних відвідин не тільки односельчанами, але й туристами, які часто відпочивають у відомому в Україні тутешньому туристично-оздоровчому комплексі «Орися». Про одну із його привабливих «родзинок» - цілющу високомінералізовану воду, гусятинську ропу, ми розповімо згодом на нашому сайті.

_ORL0041 (Copy)

_ORL0043 (Copy)

_ORL0044 (Copy)

DSC04044 (Copy)

DSC04046 (Copy)

Фото автора

ФоторепортажЦе цікавоТернопільщинарелігіяцеркваТеренЯрослав УглярОришківці