Шестеро депутатів з Тернопільщини "забули" про декларації

Станом на 4 квітня шестеро депутатів не подали до Реєстру електронних декларацій відомості про свої доходи та майно, один подав із запізненням. Рух ЧЕСНО промоніторив наявність декларацій депутатів Тернопільської міської та обласної рад, а також Кременецької, Бережанської та Чортківської міських рад.

Двоє депутатів Тернопільської облради невчасно подали свої декларації за попередній рік. Це “свободівець” Сергій Коцемір та Василь Градовий з БПП.

 - Склалась так ситуація, що я виїхав непередбачувано на роботу і не встиг подати, у мене не було доступу до інтернету. Якщо можна заяву якусь написати, щоб мені відтермінували, я напишу. Я буквально до кінця тижня приїду і подам. Що передбачений штраф я не знав, але я ще подам, - коментує Сергій Коцемір.

Для заповнення декларацій у політиків та чиновників було 3 місяці: з 1 січня до 1 квітня 2018 року.

Градовий все ж подав документ, але з запізненням, за це передбачений штраф. Його декларація з’явилась в Реєстрі 2 квітня о 17.40.

 - За несвоєчасне подання електронної декларації передбачено штраф від 850 до 1700 грн (50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). НАЗК має проінформувати депутата про те, що він порушив закон. Якщо у 10-денний термін після отримання такого повідомлення політик не заповнить декларацію - то за це його можуть притягнути до кримінальної відповідальності, - наголошує Віта Думанська, координаторка кампаніїСтеж за грошимаГромадського руху ЧЕСНО.

Також не подали декларації двоє депутатів з Кременецької міської ради - “свободівець” Ігор Іванців та Василь Скакальский з “Патріоту”. Зазначимо, що Скакальський не подав декларації і за 2016 р.

У Чортківській міській раді немає декларацій лідера фракції “Батьківщина” Євстахія Гевка та Зоряни Лесейко з “Сили людей”.

У Бережанській міській раді проблеми із подачею декларації через електрону адресу на сервісі yandex.ru, що нині заборонений в Україні, виникли у Галини Лещишин з “Самопомочі”.

 - Моя декларація була відправлена ще 13 березня, але це було з пошти  на yandex.ru. І я не могла отримати підтвердження від НАЗК про прийняття декларації. Я теж сьогодні побачила, що моєї декларації немає на сайті і написала в підтримку про те, що була змінена електронна адреса. Чекаю відповіді і подам декларацію ще раз, - коментує Галина Лещишин.

Моніторинг нових декларацій за 2017 рік рух ЧЕСНО розпочне після 7 квітня, оскільки закон дає право депутатам протягом 7-денного терміну внести зміни. ЧЕСНО оприлюднить аналіз декларацій депутатів Тернопільської міської та обласної рад, а також Кременецької, Бережанської та Чортківської міських рад.

ТернопільщинаТеренЧесномісцеві депутатидекларації-2017