Що пообіцяли тернополянам Роман Заставний та Ігор Побер (фото, відео)

Про загальнонаціональний проект Міністерства юстиції України вчора, 27 вересня, розповіли жителям Тернопілля. Йшлося, зокрема, про електронні сервіси, а також інші юридичні послуги, які громадяни зможуть отримати, не виїжджаючи зі свого населеного пункту.

Нагадаємо, мета проекту «Я маю право!» – безкоштовне інформування населення про права у різних галузях і сферах життєдіяльності. Участь у заході взяли активні голови об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Тернопільщини і міські голови. Їхні думки принагідно вислухали народні депутати від нашого краю.

Народні депутати

Гості2

Громади отримали додатковий фінансовий ресурс

Серед організаторів заходу були: обласна держадміністрація (ОДА), Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України і Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області. Заступник голови ОДА Олег Валов, зокрема, привітав присутніх і наголосив на позитиві, який дало впровадження децентралізації.

[embed]https://youtu.be/SJf1R0Rzbvg[/embed]

Після нього взяв слово керівник регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак. Він подякував усім за активність і готовність впроваджувати новації.

Гірчак
[embed]https://youtu.be/y7THN2apjEQ[/embed]

Начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов нагадав присутнім, що зміни, які запроваджує Мін’юст стартували близько року тому. Мовляв, не все було просто відразу, але тепер на місцях пересвідчилися в ефективності запровадженого. Насамперед, йдеться про додатковий фінансовий ресурс.

[embed]https://youtu.be/aZyGXzb6eSE[/embed]

Пропонували змінити кваліфікаційні вимоги до кандидатів

Присутні на «круглого столі» змогли розглянути спільні питання юстиції і органів місцевого самоврядування. Тим паче, уже є ряд законопроектів, що регламентують діяльність так званого сільського нотаріату.

- Згідно із законом України, в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) може бути сільський нотаріус, щоб громадяни у випадку виникнення проблем не їхали у район, а вирішували усі питання на місці, - пояснює Едуард Кольцов. - Тож ми підняли питання зміни вимог до сільського нотаріуса. Наразі вони є такими: вища юридична освіта, три роки стажу за фахом і рік стажування у головному територіальному управлінні юстиції.

кольцов

Утім, реалізувати це дуже складно, бо далеко не в кожній громаді є така людина. Відтак Едуард Кольцов пропонував змінити кваліфікаційні вимоги до кандидатів.

- Ми вважаємо, що треба забрати стаж роботи три роки і стажування в юстиції скоротити до двох місяців, - каже пан Кольцов. – Важливо уже те, що у людини є відповідна освіта. Це допоможе пришвидшити ці процеси і забезпечити кожну громаду своїм нотаріусом. Також ми хочемо передати функції державної реєстрації актів цивільного стану органам місцевого самоврядування.

Власне, із таким проханням він і звернувся до народних депутатів від Тернопільщини - Романа Заставного та Ігоря Побера. Адже саме вони можуть лобіювати ці пропозиції при ухваленні закону Верховною Радою. Парламентарі, у свою чергу, повідомили, що готові вислухати думки присутніх. Тим паче, саме для цього вони і завітали на зібрання.

[embed]https://youtu.be/qfEyEwDx1Dw[/embed]

Чи дослухаються нардепи до прохань, стане відомо незабаром – під час розгляду законопроекту про сільських нотаріусів. Окрім того, під час «круглого столу» говорили про таке – читайте ТУТ.

Фото і відео автора

ВідеоФотоРоман ЗаставнийТернопільщиназаконсервісТеренЕдуард КольцоввимогиІгор Поберсільський нотаріус