Скоро українцям доведеться платити за BlaBlaCar, але тернополян це не лякає
Платформа BlaBlaCar в Україні стане платною для користувачів. Монетизація сервісу запланована на кінець 2021 року або на початок 2022 року.
Про це розповів CEO і співзасновник BlaBlaCar Ніколя Брюссон в інтерв'ю «РБК-Україна».
- Основу вже прийнято, залишилося визначитися з датою. У будь-якому разі, це не за горами - серед варіантів ми розглядаємо грудень 2021 року або лютий-березень 2022-го, - сказав Ніколя Брюссон.
Сервіс не для всіх стане платним - платитимуть тільки пасажири, яким доведеться сплачувати комісію при бронюванні поїздки на платформі. А для водіїв нічого не зміниться.
- Для пасажирів з'явиться комісія при онлайн-бронюванні поїздки на платформі. Цей збір буде повністю повертається, якщо водій або пасажир скасовують поїздку. При цьому оплата самої поїздки, як і раніше, буде здійснюватися готівкою безпосередньо водієві, - розповів CEO і співзасновник BlaBlaCar.
- Розмір комісії поки що точно не визначений, можу сказати, що вона становитиме 10–15% вартості поїздки. Це нововведення однозначно підвищить відповідальність усіх учасників поїздки як пасажирів, так і водіїв, - розповів Ніколя Брюссон.
BlaBlaCar це популярний сервіс пошуку попутників для автомобільних поїздок. До речі, такий механізм роботи називають карпулінгом, тобто спільне використання приватного автомобіля за допомогою сервісів з пошуку попутників.
Журналістка «Терену» поцікавилась, чи будуть тернополяни продовжувати користуватись сервісом і платити з нього гроші.
Надія навчається у медичному університеті Тернополя, але проживає у Волинській області, щоб приїхати додому, їй треба подолати 300 кілометрів. Дівчина часто користується застосунком BlaBlaCar.
- Якщо порівнювати ціни на рейсові автобуси та на вартість поїздок з додатку, то в BlaBlaCar дешевше. Принаймні було дешевше. Ще плюсами BlaBlaCar є швидкість та зручність. Але великим мінусом є те, що водії часто скасовують поїздки перед самим виїздом з місця. Напевно, буду платити і користуватись далі, - розповіла Надія.
Тернополянка Міла Орлик їздить в інші області близько двох разів в місяць, каже вже рік користується послугами BlaBlaCar.
- Блаблакар - це зручно, легко і доступно. Особливо, якщо зважати на останні події. У маршрутку/автобус/потяг міжобласного сполучення без вакцини або ж ПЛР тесту не пустять. Тому класно, що є така платформа.
Зайшов, вказав свій запит на поїздку і маєш вибір, з яким водієм, і чим їхати. Це ж чудово! Додатком буду продовжувати користуватися, бо своєї автівки не маю і вакцинуватися поки не збираюся. До того ж, 10-15% - не є великим відсотком, - переконана Міла Орлик.
Студентка педагогічного університету Юлія Варчук запевняє, що користуватися додатком не буде.
- Я користувалася ним лише два рази. Страшно їздити самій з незнайомцями адже чула про багато випадків, які закінчилися трагічно. Невідомо чи водій приїде і хто він. Платити за користування теж не збираюся, - каже дівчина.
Досвідчений водій Іван Денисюк часто пропонує поїздки в сервісі.
- Це дуже зручно, бо знайти попутника легко. Оскільки я часто їжджу по роботі по всій Україні, то вигідно знайти людей, щоб було з ким поговорити і ще й зекономити гроші на дорозі. Після того, як сервіс стане платним, буду ним користуватись. Думаю ціна вирівняється з автобусами, але зручність буде вища, - коментує Іван.
Фото з відкритих джерел