Співпраця громадян, влади та поліції: міф чи реальність Тернополя?

Відчути безпеку у своєму місті бажає кожен тернополянин. Поліція, місцева влада і громадськість об’єднались, аби створити відкритий офіс для комунікації та співпраці.

15-16 березня 2018 року у Києві пройшов установчий семінар, який проводить Інститут миру і порозуміння  в рамках проекту «Безпечна громада. Розвиток потенціалу стейкхолдерів», за підтримки міжнародного фонду «Відродження» та у партнерстві з Експертним центром з прав людини та Центром інформації про права людини.

Під час семінару відбулася презентація програми та розробка планів посилення потенціалу громад. Один зі спікерів пояснив, що “Офіс безпеки” - це майданчик для комунікації між поліцією та громадянами задля досягнення спільної мети. Завдяки консультаціям, круглим столам, навчальним процесам та просто безпосередньому спілкуванню громадяни зможуть більше зрозуміти те, як працює поліція, а остання, краще виконуватиме свої функції.

2

Після презентації проекту «Безпечна громада. Розвиток потенціалу стейкхолдерів», на учасників чекали чотири майстер класи на такі актуальні теми як «Лайфхаки ефективної взаємодії з владою», «Формування пріоритетів у сфері безпеки», «Практики ведення Діалогу» та «Інституційна підтримка безпекових ініціатив».

3 (1)

Ірина Білик, громадська активістка і представниця ГО “Центр громадського моніторингу та аналітики”, яка відвідала даний семінар, прокоментувала:

Побувавши на цьому семінарі я зрозуміла, що на місцях немає стратегічного бачення вирішення проблем безпеки, не проводиться комплексний аналіз загроз задля створення ефективних безпекових програм. Проте завдяки обміну досвідом та спілкуванню з експертами, є розуміння як будувати роботу та які ініціативи можна запровадити саме для громади Тернополя, адже кожне місто унікальне.  Офіс безпеки громади, який ми плануємо започаткувати, має стати комунікативним майданчиком для органів влади, поліції, громади. І, одночасно, хотілося б, щоб Офіс безпеки дійсно став відкритим для всіх, де б кожна людина була почута, а кожна проблема була вирішена”.

Теоретичні та практичні знання, що здобули учасники установчого семінару стали великим результатом дводенної роботи, адже у майбутньому вони зможуть реалізувати їх у своїх громадах, задля ефективного впровадження безпекових проектів.

4

До слова, нещодавно відбулися перші збори робочої групи, яка буде працювати над відкриттям Офісу безпеки громади в Тернополі. На зборах був присутній начальник управління превентивної діяльності Розпутній Олександр, представник від ТМР Максимів Ігор та громадські активісти Ірина Білик та Володимир Шевченко. На зборах вдалося обговорити концепцію впровадження проекту та дійти до спільних думок, які допоможуть об’єднати зусилля усіх стейкхолдерів.

Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі.

Довідка: Центр громадського контролю «Дій!» - проект чеської організації People in Need за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект полягає у розбудові в Україні мережі моніторингових центрів, які опікуються питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади. До основних компонентів діяльності проекту відносяться: моніторинг та аналітика, адвокація, громадсько-правова просвіта, створення проактивності місцевого громадського сектору та його консолідація. Мережа на цьому етапі охоплює ключові міста в Україні, де на сьогодні цікава і динамічна громадсько-політична активність - Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ та Маріуполь (Донеччина).

ТернопільТеренспівпрацяДійміфреальність