Тараканівський форт: велич, загублена серед століть (фото, відео)
Майже кожен тернополянин, та й власне українець, чув про Тараканівський форт, як його ще називають Дубенський форт, Нова Дубенська фортеця - унікальний замок, який чи не щодня приваблює сотні, а то й тисячі туристів.
Незвична оборонна споруда розташована у Рівненській області поблизу села Тараканів Дубенського району. Фортеця розкинулася біля річки Іква, неподалік від траси Київ - Чоп.
Історія фортеці тягнеться з 18 століття. Саме тоді для оборони земель між Російською та Габсбурзькою (з 1804 року Австрійською) імперіями місцева влада зводить ряд оборонних укріплень з найбільшим у місті Дубно (Дубенська фортеця, сьогодні - Тараканівський форт).
Будівництвом керував відомий військовий інженер-фортифікатор генерал-ад'ютант Едуард Тотлебен.
Особливістю фортеці є те, що при її зведенні та укріпленні (аж до 1908 року) активно використовували бетон, окрім цегли й каменю. Всього матеріалів було куплено на 6 мільйонів рублів.
Суттєвих руйнувань Тараканівський форт зазнав під час Першої та Другої світових воєн. До речі, й досі експерти не можуть сказати, яка саме зруйнувала фортифікаційну споруду найбільше.
Попри численні руйнації сьогодні форт приваблює тисячі туристів звідусіль. Чи не найбільше вражають його розміри - сторони споруди розміщені у формі ромба, а кожна з них сягає майже 240 метрів. Ззовні фортецю оточує глибокий рів, земляні вали й укріплені потужні стіни.
Всередині форту розташовані господарські та складські приміщення, штаб-квартири, казарма, безпечні каземати й кілька житлових споруд. Усе це - в оточенні потужних оборонних рубежів.
Дістатися до форту з Тернополя зовсім не складно. Для початку прямим рейсовим автобусом чи поїздом до Дубна, а вже звідти, замовивши таксі або скориставшись маршруткою, до самого форту. Поїздка триватиме майже дві години.
[gallery order=«DESC» columns=«1» size=«full» link=«file» ids=«176375,176382,176381,176379,176377,176374,176376»]Фото, відео з відкритих джерел