Тернопіль побачив дивовижні картини дивовижного художника (фоторепортаж)
Як вже повідомляв «Терен», у Тернополі з нагоди 70-річчя від дня народження народного художника України Богдана Ткачика відкрилася виставка його творів в арт-галереї обласної організації Національної спілки художників України.
Крім цієї експозиції, наприкінці тижня митець запросив тернополян та гостей міста до обласного художнього музею, де Богдан Ткачик презентував понад пів сотні своїх творів на сакральну тематику.
Відкриваючи виставку, яку благословив владика Теодор, т.в.о.директора музею Ольга Ваврик зазначила, що у залі можна побачити ікони, твори на релігійну тематику.
- У них автор роздумує над християнськими засадами, моральними цінностями, над сенсом буття. Але це – тільки невеличка часточка того всього, що створив Богдан Ткачик у царині мистецтва.
Бо велику частину його творчого доробку займає монументальне малярство, а саме, розписи церков, яких пан Богдан розписав понад 20. І це, власне, шлях Богдана Ткачика до Бога, шлях, який він торує ось вже 70 років, - зазначила Ольга Ваврик.
Своє щире захоплення творами Богдана Ткачика висловила мистецтвознавець Наталя Собкович.
- Мені імпонує Ваша творчість і той глибокий зміст, той прожитий, продуманий, проболений та осмислений підхід до всіх документів, фактів, які Ви, пане Богдане, подаєте через свої твори.
Мені глибоко імпонує те, що Ви – український художник, маєте сталу, постійну громадянську позицію, яку вкладаєте у свої твори. Кожен із Ваших творів можна розглядати довго.
Там багато символів, там багато знаків. Там багато таких «детальок», яких одразу не побачиш. Богдан Іванович реалізується фактично в усіх жанрах живопису, і в станковому, і в монументальному.
Це і натюрморти, і краєвиди, і сюжетні картини, й іконопис. Ви гляньте на ці глибокі сюжети… Наприклад, на таке ніби плакатне, але витримане, продумане «Берестечко». Подивіться на триптих, присвячений Іванові Миколайчуку і Сергію Параджанову.
Мені дуже імпонує галерея портретів, присвячена видатним особистостям, багатьма з цих портретів я просто щиро захоплююсь. Бажаю Вам невичерпних джерел, з яких би могли ще довго черпати натхнення для своєї творчості, - сказала, звертаючись до ювіляра, Наталя Собкович.
Теплі слова на адресу Богдана Ткачика прозвучали і від його наставника, побратима, заслуженого художника України Миколи Шевчука.
- За чверть століття роботи у церквах я зрозумів і в цьому не раз переконуюся, що Господь обдаровує кожного чимось. Але серед митців-живописців, Всевишній не всіх допускає до написання ікон чи розписів у храмах.
Узагалі, мені здається, що Господь на землі тримає дві категорії людей. Це - грішників, смерті душ яких він не хоче, даючи їм час на покаяння добрими справами, а інших він тримає тут задля того, щоб ті люди зробили щось таке для цього грішного світу, що очищає цей світ від гріха. Так, як наприклад, Богдан Іванович своєю творчістю несе у світ і поміж нас Божу любов і своєю творчістю спонукає нас ставати кращими.
У Зарваниці, де ми разом із заслуженим журналістом Олегом Снітовським неодноразово проводимо Всеукраїнські живописні, іконописні та скульптурні пленери, завжди раді були бачити там пана Богдана. Зокрема, наш іконописний пленер ми назвали «Вікно у Небо», з огляду на те, що ікони, написані з Божої ласки людьми, вважаються вікном у небеса, вікном, через яке можна поспілкуватися із Господом, скласти йому свої молитви, прохання і подяки…
І Богдан Іванович вже стільки тих «вікон» відчинив за своє життя для людей, що й перерахувати важко – по церквах, у домашні іконостасах, музеях, приватних колекціях. А на згадку про цей день я Вам, Богдане Івановичу, дарую оцю липову дошку, якій 12 років, як 12 Апостолів, дошку, підготовлену для майбутньої ікони, для Вашого ще одного «вікна у небо», - сказав заслужений художник України Микола Шевчук.
Під час виставки відбулась презентація пам'ятного конверта, персоніфікованої поштової марки та спеціального художнього штемпеля, присвячених 70-ти річчю народного художника Богдана Ткачика. Погашення організувала «Козацька Пошта», ідея і оформлення - Андрія Пилюха.
У погашенні філателістичної новинки із маркою (художник Олесь Фіголь) та світлиною Богдана Ткачика (автор - Олег Снітовський) взяли участь єпископ Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор, військовий капелан ПЦУ 44 артилерійської бригади отець Володимир, видавець Наталія Кутна-Кіналь, художник-графік Олег Кіналь.
Виставка творів сакрального мистецтва народного художника України Богдана Ткачика триватиме в обласному художньому музеї упродовж місяця.