Тернопільські проблеми: хтось живе без світла, інші не можуть добитися реєстрації (фото, відео)
Звернення тернополян заслухали на сесії Тернопільської міської ради 7 лютого. Виявилося, нарікати містянам таки є на що. Дехто вже пороги оббиває упродовж 10-ти років.
Нагадаємо, на 46-й сесії депутати розглянули близько 200 питань і ухвалили чимало цікавих рішень. Про «Терен» докладно писав ТУТ, ТУТ і ТУТ.
Першою до депутатів звернулася вдова учасника російсько-української війни Андрія Юркевича – Христина. Жінка розповіла, що на вулиці Бригадній у Тернополі, де вона отримала земельну ділянку як вдова учасника АТО, немає жодних комунікацій.
– На моїй вулиці зараз немає світла і будь-яких комунікаційних послуг, – каже вона. – Якщо взяти з ТНЕУ, то у трансформатора не вистачає потужності. Вони нам не можуть дати світло і технічні умови. В обленерго мені сказали, що є офіційна відповідь, що має бути повністю весь мікрорайон забезпечений. Ціна питання, мені приблизно там сказали, – близько 300 мільйонів гривень.
За словами Христини Юркевич, мешканці вул. Бригадної не можуть одночасно ввімкнути два електроприлади: якщо гріється чайник, то «вибиває» телевізор тощо. Люди змушені підключати генератори, але це не рятує. Звісно ж, вирішити проблему самотужки через ціну питання тернополяни навряд чи зможуть, саме тому і шукали підтримки у мерії. Наразі у міській раді пообіцяли розібратися у ситуації.
Представниця садівничого товариства «Тернопільське» Тетяна Підгірна звернулася до міських депутатів із іншим проханням. Жінка стверджувала, що 100 родин, які постійно мешкають на території дач, що поруч із рестораном «Росинка», опинилися у «підвішеному стані». Адже територія, де нині постійно проживає частина членів садівничого товариства, розташована поза межами обласного центру і не включена у Генеральний план міста. Тільки тоді, коли «селище» приєднають до Тернопільської громади, люди зможуть зареєструватися у своїх будинках, а відтак – отримувати відповідні послуги і пільги. Адже нині ці люди, які працюють і платять податки у Тернополі, навіть на субсидії претендувати не можуть.
– Там постійно проживають близько 100 сімей, – каже жінка. – У нас є атовці, інваліди та учасники війни. До нас не ходить жодна маршрутка. Але найгірше – нам відмовляють у наданні юридичної адреси. Ми вже 10 років про це просимо, а нам в цьому відмовляють…
До речі, доведені до відчаю члени садівничого товариства «Тернопільське», які вже 10 років оббивають пороги чиновничих кабінетів, нещодавно написали звернення до міськради. Тож там – в курсі їхніх проблем. Ба більше, міський голова Сергій Надал повідомив, що вже підказував людям єдиний законний спосіб вирішення їхніх негараздів.
– У садовому товаристві – понад тисячу власників. Вам треба зібрати загальні збори і запросити на них усіх, – каже він. – Річ у тім, що вимоги до дачного селища і житлового мікрорайону – різні. Якщо ми все оформимо так, як цього вимагає закон, тобто – ширину вулиць, тротуарів, комунікації, то 20-25% власників втратять там свої ділянки. Вони погодяться на це?
Лише у випадку позитивного рішення загальних зборів членів садового товариства, за його словами, можна буде взятися за процедуру, якої вимагає закон. І тоді у 2021 році територію, де зараз «Тернопільське», дозволять внести у Генплан міста. Тетяна Підгірна із цим начебто погодилася, але попросила зараз хоча б транспортне сполучення із Тернополем забезпечити. Мовляв, біля ресторану «Росинка» є обладнана зупинка. Треба лише, щоб автобуси там почали зупинятися. Це значно полегшило б становище тих, хто зараз живе, як на острові. До того ж, їхні будинки відповідні служби відмовляються приймати в експлуатацію. «За» протокольне доручення з цього питання врешті проголосували 26 обранців тернополян.
Фото і відео авторки