Тернопільські Рідновіри відсвяткували Свято всіх Спасів (фотофакт)

Greenline Front Ternopil разом із Рідновірами Тернополя відзначили Свято всіх Спасів в місцевому дендропарку.

Фото зі святкування оприлюднили у соціальних мережах ВК та facebook.

atu7j1APyXU

__E7_-t5n04

VKZWKrxQS3M

aTZFo5CUUDI

13925271_1716926921894911_5829284407040570567_n

q63kt7HMSuY

NfqphXjWszY

Довідка:

Спаси — давні праукраїнські Боги. Спасівка складається з трьох головних свят. Місяць Спасич згадується у Велесовій Книзі як місяць подяки Богам Спасам за добрий урожай. Ритуали проводилися на високих горах, скелях або біля священних джерел (у місцях, якi люблять Боги), відбувалося поминання Предків, загиблих воїнів, молитви за спасіння Душі, лад у державі, відбувалися братчини.

1 серпня — Медово-маковий Спас. Освячення меду й маку.

6 серпня — Яблучний Спас. Освячення яблук, груш, квітів тa інших дарів саду.

16 серпня — Хлібний Спас. Освячення i споживання жертовного короваю з нового зерна, вдячність Богам за щедрі дари, врожай. У народі, крім зазначених, збереглися ще й такі назви, як Грибний, Ягідний,Горіховий, Полотняний, Спас на воді, або Мокрий Спас. Мабуть, у давні часи їх було ще більше, бо кожному овочу свій строк. Кожний овоч, як плід Землі і Сонця, має бути присвячений Рідним Богам, тож ніяких заборон на їх вживання не було. Перші овочі, квіти, мед та медові соти, мак, хліб з нового врожаю освячують рідними молитвами, пригощають ними близьких — таким є обряд початку споживання перших плодів. Тоді все піде на здоров’я й нам — дітям і онукам Дажбожим.

На Спасівку Душі Пращурів також відвідують свої родини. Спом’янімо про них добрим словом.

16 серпня — свято Лісовика. Йому кладуть пожертву (хліб, кашу та ін.) на лісовій галявині, щоб «не водив по лісу».

19 серпня — літній Посвистач (літнє свято Стрибога). Вшановують Бога Вітру. Примічають погоду. Наприклад, якщо вітер теплий, буде гарний урожай вівса.

 
ФотофактТернопільсвятоСпасаРідновіри