Тернополянам на замітку: як не набрати зайві кілограми взимку
Із першими холодами у тернополян, окрім усіх інших страхів, з’являється ще й побоювання набрати декілька зайвих кілограм. Адже взимку безліч свят, та ще й лінь з’являється через холод.
Тому ТЕРЕН склав список рекомендацій, як не набрати вагу взимку
- Робимо себе щасливими
Ендорфіни - «щасливі» гормони, які виробляються як відповідна реакція організму на щось приємне. Намагайтеся створювати собі такі моменти не за рахунок гастрономії (солодкого, мучного) і топтання стежки до холодильника, а за рахунок приємних дрібниць - перегляд хорошого фільму з коханою людиною; похід в солярій/сауну; спілкування з позитивними людьми; катання на санках; гра в сніжки; гаряча ванна з піною і маслами.
- Кажемо «НІ!» схудненю
Багато хто вважає, що якщо вони використовуватимуть жорсткі дієти, то скинуть зайву вагу, але це не так. Так, ви скинете 2-3 кілограми, але потім «наїсте» в два рази більше. Тому, щоб не набрати вагу взимку, їжте більше (в плані кількості раз за день). Звучить як утопія, але це так. Збільште кількість прийомів їжі з трьох до п'яти.
- Правильно підбирайте продукти
Взимку ми переходимо на «важку артилерію» - закрутки, соління, варення, однак таку їжу потрібно виключити з раціону. Налягати потрібно на:
- курячі та овочеві супи;
- різні види печінки;
- жирні сорти риби: лосось, сьомга;
- нежирні сорти м'яса: яловичина (стейк, бефстроганов), філе грудки / індички, курячі шлунки;
- морепродукти: кальмари, креветки, молочко;
- хліб грубого помелу;
- мед, сухофрукти, горіхи;
- вершкове і льняна олії;
- рослинні салати (шпинат, цибуля-порей, кольорова капуста) з білком (відварені яйця, грудка, яловичина);
- каші: гречка, перловка, вівсянка;
- вживайте темно-зелені овочі: броколі, шпинат, квасоля, сочевиця, нут;
- вживайте помаранчеві фрукти: мандарини, апельсини, грейпфрути;
- їжте клітковину - натуральний продукт, який продається в аптеці.
- Не забувайте пити воду
Мабуть, найефективніший спосіб швидко схуднути, який доступний всім і кожному. Незважаючи на те, що взимку не жарко і пити зовсім не хочеться, це потрібно робити. Тому питний режим такий: з ранку 2 склянки води, потім перед кожним прийомом їжі (за півгодини до їжі) ще по склянці.
- Денні прогулянки на свіжому.
Це не тільки відмінний вид фізичної активності, а й природний спосіб підняти концентрацію серотоніну - гормону щастя. Навіть 15-хвилинна прогулянка дозволяє отримати дозу денного світла, необхідну для підвищення рівня серотоніну. Також під час неї Ви тренує литкові м'язи і спалює близько 80 калорій.
- Сон більше 7 годин, але менше 9 годин
Здоровий (безперервний) сон потрібен не тільки для того, щоб заповнити свої витрачені резерви за день, але і з його допомогою регулюється процес виділення гормону лептину (відповідає за насиченість організму). Також сон, за допомогою спеціального гормону греліну, контролює наш апетит протягом дня.
Фото з відкритих джерел