Тернополянам нагадують про згубний звичай нести пластик на кладовища

Мертві квіти на могилах насправді не приносять нічого, окрім згубної дії середовищу. Тож тернополянам перед поминальними днями не варто скуповувати пластикові квіти. Екологи нагадують, цей матеріал не розкладається, а спалення його спричиняє виділення небезпечних для здоров’я речовин – діоксинів, що накопичуються протягом життя людини і викликають ракові захворювання.

Альтернативою штучних букетів є живі квіти. Такі композиції можна знайти за доступними цінами, до прикладу, обрати букети з гвоздик.

Загалом, використання пластику варто обмежити і у повсякденному побуті. До цього у Тернополі закликав митець із Чернівців Андрій Пілат, який збирає пластик для картин.

– Зараз попрошу максимально задіяти уяву та почуття гумору, розповідав він під час експозиції «Виставка номер три» в галереї «Бункермуз». –  Я наведу аналогію з церквою. У головних ролях: «Церква – пункт прийому вторинної сировини; Мирянин – середньостатистичний споживач; Гріхи – пластик, скло, метал, папір. Уявіть собі, що у вашому місті є прийомний пункт вторсировини. І ви – середньостатистичний громадянин, який в день залишає 500-750 грамів пластикових відходів, не говорячи про скло, метал і папір. Раз у тиждень (це в кращому випадку) ви йдете в пункт прийому та здаєте те, що спожили. За це отримуєте матеріальну (гроші) та ментальну (ярлик екосвідомий) винагороду та зі спокійною душею знову прямуєте в магазин за новими покупками. З кожною покупкою товару виробник виготовлятиме більше продукції. Банально – «попит-збут».

Фото з відкритих джерел

ТернопільТеренпластиккладовищамертві квіти