Тернополянам п’ятницю 13-го зробили по-канадськи щасливою (фото, відео)
День Канади святкують 1 липня, коли у 1867 році підписали Конституційний акт. Проте у Тернополі такий день влаштували 13 липня разом із канадійцем українського походження Тарасом Малюжинським. Він привіз рецепт млинців із кленовим сиропом та рецепт успіху українцям.Слухали історії та пригощались млинцями 13 липня у ресторані Bunkermuz.
- Є багато фактів про Канаду, які не співпадають, - розповів Тарас Малюжинський. - Це про те, що ми усі граємо у хокей. Насправді ми граємо часто і у футбол, бо це дешевше. Також те, що канадійці здоровіші, ніж американці. Це лише у межах того, що ми у середньому живемо на 3 роки довше – 81 рік. Інше твердження – що канадійці багаті та щасливі. Це правда. Але у той же час багато людей завершують життя самогубством через матеріалістичну гонку.
[embed]https://www.youtube.com/watch?v=cs1h-ST2IjQ&feature=share[/embed]
За що люблять цю країну – за природні ресурси, хороші зарплати, потужну армію, зазначив пан Тарас. У той же час далеко не усі канадійці йдуть здобувати вищу освіту. Натомість у 14 років вони можуть мати роботу на неповну зайнятість.
- Це в Україні мама - лікар, тато - лікар, тому дитина – лікар, - продовжив канадієць. - Ми такого не розуміємо. Як і не розуміємо побажань «Удачі!» перед екзаменами. Бо удача тут не допоможе, важливо мати знання. І число «13» під час змагань не нашкодить, але відсутність попередньої підготовки зробить своє.
У Канаді не знайдеш вираження релігійності, подібного до українського. Це пан Тарас пояснює ментальністю та історичними обставинами.
- Українці дотримуються календаря свят, каже він. - Під час «петрівки» зі мною в кафе не вип’ють алкоголю. Зате можна дочекатись 12 год. ночі 12 липня – і почати пити. У Канаді такого не побачиш. Після свята мусиш працювати, бо твій сусід може бути буддистом і йому все рівно. Тай взагалі це вираження віри в українців зумовлене великим бажанням кращої долі для нації.
Канадієць із рецептом млинців привіз і своєрідний рецепт успіху для українців. Перший складник – знайдений особистий талант, другий - розвиток таланту , третій – співпраця з іншими.
- Бог дає талант кожному, - зауважив він. – Потрібно його відшукати і дати йому поштовх. Ні в якому разі не слід копіювати когось. Можна лише дивитись на схему дій успішних людей. Але робити своє діло, долаючи перешкоди. Адже навіть якщо ти робиш правильні речі, біда може чекати за поворотом. Також важливо співпрацювати з іншими. Не боятись довіряти одне одному. У цьому буде справжній успіх.
Тарас Малюжинський приїхав до Тернополя безкоштовно навчати людей англійської мови. Про це читайте на Терені згодом.
Фото з відкритих джерел, відео автора