Тернополяни можуть у різдвяний час влаштувати арт-паломництво
Тернополяни у різдвяний час можуть подорожувати на території області. Тут є усі умови для туру арт-паломництва, який попередньо презентували в обласному управлінні туризму.
Які локації варто включити у тур, пише ua-travels.in.ua.
Живописний Кременець:
-Гора Бона. В сезон вхід на замок 10-15 грн. Варто піднятися, щоб подивитися панораму старого міста.
-В старому місті Кременці треба подивитися старовинний колегіум, нині – гуманітарний інститут та кілька церков.
-Єврейський кіркут та козацький цвинтар.
-Еко-стежка у національному природному парку «Кременецькі гори» (ідеально для дітей та бьордвотчерів), 200 грн екскурсія з групи, самостійне відвідування – безкоштовно.
-Єдина в Україні спортивна траса для бобслею в Кременці! Тут тренуються спортсмени, але за домовленістю можна кататися і звичайним туристам, телефон - 093 512 5012. Екстремали, записуйте!
Вишнівець:
-Палац з парком. Вхід до палацу з музеєм - 80 грн, просто в парк - 30 грн, є квитки для дітей та пільгові. Палац у Вишнівці раджу, особливо - дзеркальну залу! І чудові барокові меблі з секретиками.
Тел. (03550) 3-12-34
Час роботи: з 8-00 до 17-00.
Збараж:
-Збаражський замок. Гарно збережений, в середині - музей, виставки з львівських музеїв, підземелля. Вхід - 80 грн.
Тел. (03550) 2-34-49
Час роботи: з 9-00 до 20-00.
Музичний Ішків:
-Приватний музей автентичних музичних інструментів «Камертон». Максимально інтерактивно про кожен з 200+ інструментів розповість власник та музикант Петро Катола. Він чудово грає як на ритуальних африканських барабанах, так і на органі чи… водостічних трубах. Замовляйте екскурсію (097) 26-22-994.
Малий Єрусалим у Зарваниці:
-Монастир у Зарваниці
-Унікальний ландшафтний парк і нещодавно збудований комплекс з Голгофи, Вежі Давида, Левових воріт, Святих сходів, купелі, Гефсимані і навіть Храму Гроба, ну а чого б ні. І най лише піщаник нагадує білий єрусалимський камінь, це модель міста для тех, хто ніколи не бачив та не побачить справжнього Єрусалима… цікавий досвід, багато символізму і є про що подумати.
Бучач Пінзеля та Агнона:
-Скельний монастир оо. Василіян у Рукомиші біля Бучача, на річці Стрипа. 2 причини сюди потрапити.
-Печери у травертинових скелях, де жили монахи, а на початку ХХ ст. навіть переховувався уновець.
-У монастирі зберігається одна з небагатьох уцілілих статуй роботи майстра Йогана Пінзеля, що підкорили Париж кілька років тому. Зберігається так ретельно, що я цього разу її не побачила. Але може вам вдасться?
-Фортеця Підзамочок - найменший кам’яний форт і найбільші земляні вали, через це минулого разу я, наприклад, взагалі не знайшла замок, думала, оця кам’яна стіна - це й все. Ніт! Вали з яблуневим садом - неймовірні, Шотландія відпочиває! Вхід вільний.
-Замок у Бучачі - руїни і знов таки панорама міста, а ще на підйомі канонічний вид Бучачу - на Василіанський монастир. Вхід вільний
-Ратуша (10 грн за класну панораму місця, нереально круті гвинтові сходи і багато голубів). Кав’ярня на Агнона - якщо любите заклади з історією та крафтовою випічкою.
Готика та легенди Чорткова:
-Костел св. Стефана у Чорткові. Оборонний костел XVII сторіччя, що бачив польських королів цікавий і сам по собі, але в ансамблі з ратушею, бруківкою, старовинними будиночками на площі складає дуже гармонійний простір.
-Замок у Чорткові - найсумніший, який я побачила в останній подорожі. Його ворота не відкрилися навіть для учасників прото-туру. Впритул до стін - приватна забудова, яка заважає реставрації. Єдине, що з гори над замком можна добре його роздивитися, як і панораму міста. Тернопільщина дуже рельєфна.
-Пішохідна вуличка Тараса Шевченка.
Казкова Теребовля:
-Замок Теребовлі. Тут працює ТІЦ Теребовлі, можна замовити екскурсію замком, відвідати майстер-клас по розпису пряників, взяти в аренду велосипед чи навіть політати на паратрайку!
-Міст-віадук у Плебанівці - справжнє архітектурне диво, один із кращих зразків європейського мостобудування. Минуло більше ніж 100 років з часів будівництва, а ним і надалі їздять потяги, правда, нечасто - бережуть, адже він є пам’яткою архітектури. Віадук потрапив до рейтингу найкращих мостів України. Якщо пощастить - побачити тут дизель-поїзд, кадри з ним не гірше за світлини з Ворохти та й поїзда у Хогвартс.
Фото ua-travels.in.ua