Тернополяни можуть відвідати українську пустелю «Сахару» (фото, відео)

Мало хто знає, проте в Україні є своя пустеля «Сахара», яку повинен відвідати кожен з нас.

Національний парк «Олешківські піски» - саме так називається унікальна й дещо незвична для українського клімату місцевість, яка знаходиться на Херсонщині, а саме в Олешківському, Каховському та Голопристанському районах. Парк займає 8020,36 гектара.

Унікальну місцевість можна спостерігати десятиліттями, проте лише 23 лютого 2010 року їй за Указом Президента надали статус Національного парку. Зазначу, що цього українські екологи та науковці добивалися майже від початку незалежності.

1-3

«Олешківські піски» займають територію двох нижньодніпровських арен - Козачелагерської та Чалбаської - які сформувалися у часи льодовикової доби.

Назва парку бере початки ще з часів Київської Русі. Колись на цій території було місто Олешшя, яке у наші дні отримало ймення Олешки. А от в Середньовіччя територію називали Алешківськими землями.

Сьогодні «Олешківські піски» - це не просто пустеля (клімат наближений до напівпустельного), а унікальна місцевість з незвичною флорою та фауною. Саме тут щороку проводиться кілька десятків наукових досліджень.

Влітку тут доволі спекотно. Інколи температура піску піднімається більш ніж до 70 градусів. У парку дощі - справжня рідкість, тоді як піщані бурі можуть траплятися по кілька разів на тиждень.

03052015_02

Попри досить суворий клімат тут є кілька водойм та пару типів піщаних ділянок. Окрім того саме тут можна зустріти кілька сотень деревних, трав'янистих та судинних рослин (з 24 видів останніх 12 занесені до Червоної книги України).

wpid-oleshk-vs-k-p-ski_i_1

Не меншим є представництво фауни - емпуза піщана, лярра анафемська, махаон, полоз жовточеревий, гадюка степова, орлан-білохвіст, лунь польовий, лежень, сліпак піщаний, кандибка звичайна тощо. З усіх представлених видів 57 занесені до Червоної книги України.

До Національного парку з Тернополя можна добратися лише з пересадкою. Спочатку автобусом чи поїздом до Херсона, а звідти - автобусом до Раденська, чи будь-якого іншого наближеного населеного пункту. Поїздка в одну сторону триватиме понад 12 годин.

[gallery order=«DESC» columns=«1» size=«full» link=«file» ids=«161871,161872»] Фото та відео з відкритих джерел
відпочинокТернопільщинатуризмподорожУкраїнаТеренОлешківські піски