Деякі тернополяни залишаться без 23 телеканалів

Вільний перегляд 23 телеканалів втратять тернополяни, які користуються супутниковими тарілками. А саме 20 січня 2020 року закодують телеканали, які належать до медіа-холдингів 1+1 Media, StarLightMedia, Медіа Група Україна та Inter Media Group. Тож супутникове мовлення деяких телеканалів завершується у відкритому доступі.

Які є альтернативи супутниковому ТБ, розбиралися журналісти ranok.ictv.ua.

У глядачів, які користуються супутниковою тарілкою, зникнуть телеканали СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оце, 1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН ТБ, Бігуді, Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм, Україна, НЛО TV, Індиго TV. Українські телеканали купують за кордоном телевізійну продукцію, щоб ми могли переглядати фільми, серіали, спортивні трансляції тощо, і створюють власні продукти для ТБ і діджиталу. Натомість вони повинні гарантувати власникам контенту, що трансляція їхнього продукту буде відбуватися лише на визначеній території. До того ж коштом локального телебачення наша країна може значно підвищити свій імідж.

На жаль, через відкритий доступ до перегляду, контент не захищений від піратства. А це означає, що власники телеканалів ризикують отримати штраф. Тому, щоб вберегтися від піратства та підняти українське телебачення на рівень зарубіжного, відбудеться кодування телеканалів.

Телебачення буде доступне лише від офіційних постачальників послуг.

Для власників супутникової тарілки слід придбати тюнер, який підтримує кодування VERIMATRIX, а також має маркування УТБ, пише hoshcha.rayon.in.ua.  Якщо у вас є старий тюнер, то прошити його новим програмним забезпеченням не можна. Користування послугами обходитиметься від 49 грн на місяць.

Є й інші варіанти, які дозволять дивитися закодовані канали у відкритому доступі:

1. Кабельне телебачення.

2. Інтернет-телебачення IPTV або ОТТ.

3. Цифрове ефірне мовлення – Т2.

Фото з відкритих джерел

ТернопільТерентелеканаливимкненнясупутникові тарілки