Подбати про пожежну безпеку: тернополянам розповіли, як обирати святкові ілюмінації та піротехнічні вироби (фото)
Напередодні зимових свят, 16 грудня, у Головному управлінні ДСНС України у Тернопільській області відбувся брифінг на тему «Правила пожежної безпеки під час новорічних та різдвяних свят».
Заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям Роман Терлецький навів статистичні дані, які стосуються діяльності Тернопільської області та розповів про найчастіші причини виникнення пожеж у новорічний період.
- Усі ми знаємо, що наближаються різдвяні свята й щоб наслідки загорянь нікому не зіпсували святкування, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки. Основні причини виникнення пожеж: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при влаштування електроустановок та дитячі пустощі з вогнем. Радує те, що станом на сьогодні на території нашої області пожеж, спричинених порушенням норм пожежної безпеки та встановлення ялинок не зареєстровано, – стверджує полковник.
Брифінг відбувся також за участю заступника начальника управління надзвичайних ситуацій, начальника відділу пожежної безпеки ГУ ДСНС України в області Віталія Гмирі, який розповів про небезпеку ялинок та піротехнічних засобів.
- Вже зовсім скоро ми будемо святкувати день святого Миколая. Як правило, в кожній домівці, квартирі, офісі, торговому центрі й навіть на вулиці встановлюються ялинки. І щоб вона була безпечною, слід дотримуватись певних правил пожежної безпеки. Часто питають про те, яка ялинка безпечніша: штучна чи жива. Штучні зараз роблять і з негорючих матеріалів, однак, якщо висока температура горіння, то все одно є ймовірність загоряння. Саме тому однозначної відповіді немає.
Серед озвучених основних вимог пожежної безпеки щодо влаштування ялинок є такі: вона має бути встановлена на стійкій основі, заборонено встановлювати на проходах та шляхах евакуації, ілюмінація повинна бути заводського виготовлення, ялинка має встановлюватись не ближче 1 метра від горючих предметів, не прикрашати ялинку ватою та синтетичним матеріалом, у приміщені з ялинкою заборонено користуватись бенгальськими вогнями тощо.
- Щодо піротехнічних виробів, то з ними потрібно бути вкрай обережними. Користуватись хлопавками та бенгальськими вогнями варто на відстані до іншої людини не ніж пів метра. Петардами та наземними феєрверками користуватись тільки на вулиці та не ближче ніж 5 метрів. Фарами, салютами й ракетами дозволено користуватись на відстані 20 метрів до людей. При купівлі піротехнічних виробів віддавайте перевагу спеціалізованим магазинам та обов’язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо немає інформації щодо використання, то виріб є не сертифікованим, тому користуватися ним небезпечно, – додає Віталій Гмиря.
Фото авторки