Тільки для обраних: держкомпенсацію вартості сільгосптехніки призначають вибірково (Агро-новини)

Фермеру з Волині не вдалось стати учасником державної програми підтримки фермерів для розвитку новоствореного господарства. Про це повідомляє agropolit.com з посиланням на kurkul.com.

«Гройсман каже, що чи не мільярди передбачено для допомоги фермерам. Я подумав — нехай хоч малесенька частинка цього пирога дістанеться і мені. Першим стояло питання купівлі трактора, бо без трактора — нікуди. Урядовою програмою передбачено компенсацію 40% на придбання техніки. Супер! Почав шукати, де можна взяти кредит. А у банках кажуть: «Ми не кредитуємо новостворені господарства. Треба, щоб було два повних роки діяльності». Тобто фермеру-початківцю банк не допоможе ніяк», — ділиться досвідом про відкриття власної агро-справи фермер-початківець Володимир Шегедин.

2701 (Copy)

На цьому перепони ентузіаста на шляху до фермерства не закінчились — виявилось, що трактори, на які можна отримати державну часткову компенсацію вартості надто потужні для дрібних фермерів, а підходящі моделі в Україні просто не виробляються.

Тож волинський фермер був вимушений купувати 20-річного трактора за власний кошт, а також на невизначений термін відкласти здійснення мрій про держдопомогу.

Україна може збільшити імпорт гречки майже в 3 рази

1463586247-3575-13179 (Copy)

Імпорт гречки в Україну у 2017/18 МГ (МР, липень 2017 – червень 2018) може скласти 16 тисяч тонн, що в 2,6 рази більше попереднього року. Про це повідомляє прес-служба проекту АПК-Інформ.

Нагадаємо, український аграрний експорт до країн ЄС збільшився на $145 млн.

Як зазначають аналітики, з урахуванням того, що минулого МР 65% обсягів були поставлені протягом останніх 3 місяців сезону (2,7 тисячі тонн лише за травень 2017 року), то в даний час різниця між показниками 2016/17 і 2017/18 МР скоротилася. За минулий період сезону-2017/18 (серпень-травень) Росія наростила обсяги поставок гречки до України в 2,4 рази, а Казахстан – в 4,4 рази. При цьому імпорт гречки з країн ЄС в поточному сезоні практично відсутній.

За даними аналітиків АПК-Інформ, в період з серпня по січень 2017/18 МР до України було ввезено 6,8 тисячі тонн російської зернової, що в 12 разів перевищує аналогічний показник минулого сезону, і понад 2,6 тисячі тонн казахстанської гречки, що більш ніж у 5 разів більше від показника за серпень-січень минулого сезону.

При цьому імпорт гречки з країн ЄС в поточному сезоні практично відсутній.

агрогречкаімпортфермерТеренРосіякомпенсація