У найкращій ОТГ Тернопільщини створюють нові проекти малого бізнесу

Заходи стимулювання розвитку підприємництва на місцевому рівні обговорили на конференції «Підтримуємо підприємництво – розбудовуємо громаду», яка відбулася у Тернополі 3 листопада. Захід провели за підтримки Фонду Східна Європа та Програми USAID ЛЕВ «Лідерство в економічному врядуванні». Пілотною громадою для реалізації таких заходів співпраці бізнесу та місцевої влади стала Вишнівецька ОТГ.

- Ми працюємо над заснуванням у громадах осередків Ради підприємців, - зазначила голова ГО «Центр регіонального розвитку та права» Лариса Римар. – Таким чином сприяємо розвитку малого бізнесу на місцях. У проекті, який втілюємо у рамках ЛЕВ «Лідерство в економічному врядуванні», бере участь Вишнівецька ОТГ, яка ввійшла у число найкращих у Україні.  Шляхом реалізації запланованих проектів плануємо збільшити надходження в громаду у 2018 році на 15-20 млн грн.  Також працюватимемо над збільшенням робочих місць. У перспективі співпрацюватимемо також і з іншими ОТГ в області.

23269952_1587564054635393_742679289_o

Як зазначив голова Ради підприємців Тернопільської області Володимир Гевко, проблеми розвитку бізнесу на місцях вдається вирішувати. В ОТГ представники Ради допомагають активним жителям відстоювати свої права та реалізовувати проекти. До прикладу у Вишнівецькій ОТГ планують відкрити найближчим часом бджолиний кооператив.

- Ми маємо на сьогодні можливості створювати проекти і реалізовувати їх, - зауважив голова Ради підприємців при Вишнівецькій селищній раді Михайло Борсук. - Звичайно, для цього потрібно багато вчитись. Тому беремо участь у заходах, які дозволяють здобувати нові знання і підвищити рівень освіченості.

23224873_1587564061302059_718735370_o

Щоб дати можливість повноцінно розвиватись малому бізнесу в громадах області, потрібно запровадити на законодавчому рівні єдині відрахування за користування землею, а також провести інвентаризацію землі та впровадити систему регулювання державою цін на сільськогосподарську продукцію, вважає голова Бережанської районної партійної організації Аграрної партії Ярослав Дрюченко.

- Головною проблемою є те, що платити податки у нас – не модно, - розповів Ярослав Дрюченко. - На законодавчому рівні потрібно встановити єдине відрахування з гектара землі.  Адже саме земельний податок визначає основний дохід села. Також не проведена інвентаризація землі, водних ресурсів і лісових масивів, що дозволяє проводити приховані схеми на місцях. Окрім того, варто звернути увагу на регулювання цін на сільськогосподарську продукцію. Адже власники кооперативів в громадах очікують відповідної віддачі.  А коли ціни на продукцію раптово падають, це не сприяє розвитку малого бізнесу.

Фото автора

ТернопільТеренпідприємництвоОТГUSAID