У підземеллях Кременця вивчали загадкових створінь (фоторепортаж)
Уже не вперше до Кременця приїздять науковці, аби дослідити кажанів. Ці таємничі істоти викликають інтерес не лише у біологів. Нещодавно на базі НПП «Кременецькі гори» відбулися навчання з визначення троглофільних кажанів. Практичну частину проводили у Кременецьких каменоломнях, біля підніжжя гори Сичівка. До заходу долучилися й колеги із Заліщиків.
– Працівники науково-дослідного відділу НПП «Дністровський каньйон» взяли участь в навчанні з визначення троглофільних кажанів. Захід відбувся на базі НПП «Кременецькі гори». Майстер-клас проводив к.б.н. А.-Т. Башта та аспірант Інституту екології Карпат Ігор Івашків. Практична частина проходила в підземеллях, що в околицях м. Кременець та поблизу м. Дубно (Рівненська обл..) у Тараканівському форті, – повідомляють у НПП «Дністровський каньйон».
Як переконані дослідники цих тварин, кажани – загадкові, недостатньо вивчені тварини, що мають важливе екологічне значення.
[gallery order=«DESC» columns=«1» size=«full» ids=«272004,272005,272006,272007,272008,272009»]- Знання розподілу цих тварин по території, про зимові скупчення, шляхи міграцій можуть стати в пригоді для розробки заходів з їх збереження, встановлення епідеміологічного значення тощо, – розповідають у Парку.
Фото НПП «Кременецькі гори» та «Дністровський каньйон»