У Тернополі очікують на нову технічну документацію з реконструкції летовища
Проєктно-кошторисна документація, над якою працюють фахівці, дасть старт оновленню аеропорту у Тернополі.
Про це під час пресконференції 23 листопада сказав голова обласної ради Михайло Головко.
- Відновлення роботи аеропорту – стратегічне завдання для Тернопільщини. На виготовлення технічної документації, на яку обласна рада виділила 4,5 млн грн, піде десь 3-4 місяці. Йдеться про реконструкцію злітної смуги згідно із міжнародними стандартами, подовження її орієнтовно до 2 км. 300 м. Потрібно десь до 1 млрд грн. Зрозуміло, що область сама таку цифру «не потягне». Але в Уряді сказали, що нас підтримають і в наступному році виділять певну суму для оновлення аеропорту. Думаю, така реконструкція триватиме до двох років, - сказав голова обласної ради.
За його словами, попередньо, знайдено спільну мову із місцевими жителями, 18 паїв яких у випадку подовження злітної суми прийдеться забрати. Власникам усе буде компенсовано згідно із домовленостями у громаді.
Як каже голова облради, потенційні партнери з Туреччини, Польщі та ОАЕ готової вкласти свої інвестиції у будівництво пасажирських та вантажних терміналів на тернопільському летовищі.
- Вигідне географічне розташування Тернопільщини дає можливість аеропорту «Тернопіль» співпрацювати з міжнародними транспортними авіакомпаніями. А сусідство з Рівненською, Івано-Франківською, Тернопільською, Львівською та Хмельницькою областями дозволить залучити до співробітництва авіакомпанії України. У нас є логістичні переваги і ми їх обов’язково використаємо, - додав Михайло Головко.
Нагадаємо, затверджена Кабміном Державна цільова програма розвитку аеропортів на період до 2023 року передбачає модернізацію регіональних аеропортів у Дніпрі, Вінниці, Рівному, Херсоні, на Закарпатті.
Довідково. Міжнародний аеропорт «Тернопіль» розташований на відстані 3 км на південний схід від міста Тернополя. Аеропорт – комунальна власність Тернопільської обласної ради та займає площу понад 164 га. Наявні дві злітно-посадкові смуги.
Станом на 2021 рік аеропорт не може приймати літаки через відсутність сертифікації.
Розташування аеропортового комплексу та споруд дає можливість модернізації аеропорту, зокрема подовження злітно-посадкової смуги до 2300 м, будівництво нового аеровокзалу, додаткових перонів, створення сучасних терміналів з обробки вантажів.
Фото автора