У Тернополі показали щось цікаве і для журналістів-профі, і для новачків (фото)

Інтернет-платформу для творчості презентували студентам Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола.

Організатори першої в Україні платформи для публікацій PenAll Максим Романюк і Святослав Костюк зустрілися із студентами Галицького коледжу.

Гості цього навчального закладу розповіли, що стартап PenAll – перша українська платформа публікацій як для журналістів-профі, так і для тих, хто тільки пробує себе у журналістиці. Фактично, відтепер кожен, кому є що сказати, має змогу зайти на сайт і додати публікацію, яку також зможуть почитати всі бажаючі.

Засновник PenAll Максим Романюк розповів, що ця платформа задумана для того, щоб її наповнювали різні люди, незалежно від освіти, віку та вподобань. За його словами, пише «Детектор Медіа», платформа розроблялася із врахуванням всього того найкращого, що є у соцмережах і класичних медіа. По-перше, це майданчик, де кожен може висловитись, по-друге – тут з’являтимуться публікації, що розділені за тематичними групами, а тому легко обирати статті, які цікавлять.

Тому кожен, хто любить писати і вважає себе крутим автором, або хоче таким стати, «виписатися», може опублікувати свій текст на платформі PenAll.

DSC_0460

Максим Романюк каже, що команда платформи хоче, «щоб наш читач, зайшовши на PenAll, побачив інформаційну картину дня чи тижня не такою, якою її бачить з тих чи інших причин редакція конкретного столичного інтернет-видання, а такою, якою її бачить велика кількість авторів різних професій, з різним досвідом та зацікавленнями – з усіх куточків України. Тобто це те, що нам сьогодні значною мірою дають соцмережі. Але, на відміну від того ж «Фейсбуку», тут будуть лише цілісні, якісні, структуровані тексти, чітко розділені по рубриках. Тобто можна буде знайти найцікавішу для себе інформацію на одному ресурсі  впродовж найкоротшого часу.

Україна – це тисячі потенційних публіцистів, які з тих чи інших причин ніколи не писали для широкого загалу. Кожна людина – це маленький унікальний ЗМІ  з неповторним досвідом і світоглядом. Ця «армія» майбутніх авторів зможе поділитися більшою кількістю цінної інформації й оригінальних думок, аніж маленький відсоток авторів, що є активним сьогодні.

29662606_1864379843607285_1959921722638579185_o

В Україні це унікальний ресурс. Ми не робимо поділу на журналістів, мандрівників, спортсменів чи пенсіонерів... Кожен, кому вдається добре писати, кожен, хто має чим поділитися, відтепер може публікуватись у нас. Отримати вдячних читачів і поціновувачів таланту тут буде куди легше, аніж щойно відкривши власний блог.

Коли наш сайт уже був на стадії розробки, наштовхнулись на чудовий американський ресурс «Medium». Там також публікуються прості люди, незалежно від фаху. Їхній сайт набув величезної популярності серед англомовного населення. Окрім простих людей, тут почали писати перші особи держав і провідні експерти у різних галузях. Це ще більше нас надихнуло, стало доказом того, що наша ідея не позбавлена сенсу і ми рухаємося у правильному напрямку»,  – каже Максим.

Він стверджує, що PenAll – це абсолютно відкрита і незалежна платформа для написання публікацій на різні теми, це майданчик для змістовних дискусій та обміну думками. Можна називати  це по-різному. Головне, щоб читачам та дописувачам подобалось те, чим житиме й як розвиватиметься платформа.

DSC_0476

«Вдалось зібрати команду однодумців, які і над контентом працюють, і сайт модерують, і вичитують матеріали, які надсилають дописувачі. Ми сформували редколегію, що складається з п’яти журналістів, які мають немалий досвід роботи в різних ЗМІ. Також нам допомагають люди, які є чудовими фахівцями у своїй справі – дизайнер, режисер, фахівець з маркетингу і реклами. Чимало друзів і хороших знайомих захопилися ідеєю й обіцяють допомагати творити та розвивати PenAll. Ми стартували, розповіли про це друзям та знайомим, отримали перші відгуки – здебільшого позитивні. Не припинятимемо поліпшувати наш сайт, створювати нові рубрики, будемо робити його мультимедійним, насиченим та максимально зручним. Зараз працюємо над залученням цікавих авторів. Ми – львів’яни, але з усією впевненістю можемо сказати, що PenAll – всеукраїнський проект,  створений для українців», - розповів Максим Романюк.

Команда платформи хоче позитивно вплинути на загальну культуру формування публікацій. Щоб українці вчилися висловлюватися не тільки короткими постами у соцмережах, які часто базовані на першій-ліпшій думці, що прийшла в голову, а практикували саморефлексію, формували свої думки у структурований текст, де аргументація підкріплюється фактами і пережитим досвідом. Писати – не менш важливо, ніж читати. Будь-який письменник підтвердить, що під час процесу творення тексту мозок активізується, вмикається фантазія, з’являються такі ідеї, які навряд чи прорізались би у голові в «стані спокою».

«Плануємо організовувати майстер-класи, тренінги, семінари, проводити лекції, публічні дискусії. Хочемо вчитися писати щоразу краще і допомогти у цьому іншим, хочемо перебувати у «живому контакті»  із дописувачами Penall, - розповів засновник PenAll Максим Романюк.

Що ж, можливо після цієї зустрічі згадана платформа наповниться новим, цікавими публікаціями, автори яких – студенти Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола.

DSC_0481

Фото - Галицький коледж

ФоторепортажТернопільТеренГалицький коледж імені В’ячеслава Чорноволаплатформа PenAllМаксим Романюк