У Тернополі посіяли пшеницю та посадили картоплю (фоторепортаж)
Садять картоплю та сіють пшеницю не лише в сільській місцевості – ведуться весняно польові роботи й у Тернополі. А саме – на дослідних ділянках агробіолабораторії хіміко-біологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка.
- Викладачі та студенти хіміко-біологічного факультету провели висів ярих зернових та зернобобових культур і заклали досліди з дотриманням глибини та норм посіву зерна, - розповіли в ТНПУ.
У рамках угоди про співпрацю з інститутом сільськогосподарської мікробіології і агропромислового виробництва м. Чернігів тернопільські біологи експериментують з використанням мікробних препаратів для вивчення підвищення врожайності та отримання екологічно чистої продукції бобових культур.
- Заклали колекційну ділянку зернових бобових і кормових культур 18 видів та колекційну коренебульбоплодів: 10 сортів картоплі та 3 види коренеплодів, - розповідає заступник декана хіміко-біологічного факультету з виховної роботи доцент Наталія Москалюк. - Сподіваємося на добрий урожай, незважаючи на зміни клімату і примхи погоди.
[caption id=«attachment_343738» align=«aligncenter» width=«1024»]Дослідна ділянка[/caption] [caption id=«attachment_343734» align=«aligncenter» width=«1024»]Закладання досліду з використанням мікробних препаратів[/caption] [caption id=«attachment_343737» align=«aligncenter» width=«1024»]Маркування дослідної ділянки[/caption] [caption id=«attachment_343736» align=«aligncenter» width=«1024»]Коткування поля після посіву[/caption]
Вона каже, що організація роботи на території агробіолабораторії відбувається упродовж усього навчального року. Проводять групові заняття під керівництвом викладачів, індивідуальні практичні роботи, екскурсії, роботи на навчально-дослідних ділянках.
Основними напрямами роботи на земельних ділянках є: вирощування рослин, спостереження за їхнім ростом і розвитком, проведення генетичних, фізіологічних та сільськогосподарських дослідів.
Фото ТНПУ ім.Володимира Гнатюка