У Тернополі в одній локації зуміли зібрати півників, сов, цапків та вершників на коні
З нагоди Міжнародного дня захисту дітей у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї почала діяти виставка «Казковий світ дитинства».
Як пише науковий співробітниця обласного краєзнавчого музею Оксана Гулик, розвиток багатого емоційного світу дитини важко уявити без іграшок. Саме вони дозволяють дитині виразити свої відчуття, досліджувати навколишній світ, вчать спілкуватися і пізнавати себе.
Іграшка приходить до дитини змалку. Зустріч з нею є цілою подією у житті маленької людини. Вона є засобом для виховання та розвитку дитини.
– Давні іграшки виготовляли виключно з природних матеріалів. На виставці експонуються іграшки датовані кін. ХХ ст. – поч. ХХІ ст. народних майстрів із Тернопільщини (с. Голгоча Бережанський р-н; смт Вишнівець Збаразький р-н), Львівщини (м. Яворів) та Волині (м. Ковель).
Серед іграшок з глини найбільш поширеними були свищики (свистунці, свистала, свистілки). Найчастіше зустрічаємо свищиків-птахів, скульптурки різних тварин: баранців, бичків, цапків, коників, свинок, собачок, білочок, левів, а також вершників на коні. Вони покриті поливою та яскраво розмальовані, – пише пані Оксана.
На виставці представлені і дерев’яні іграшки: тріскавка, фуркало, стукалка, літунець, Іванець-киванець, деркачі, свищики, торохтушки тощо. Вони орнаментовані фарбою та випалом.
Вдало доповнюють виставку і ляльки-мотанки, дитячі книжечки, комплект листівок «Українські народні казки» та ляльки Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки: «Буратіно», «П’єро», «Мальвіна», «Котигорошко».
Фото з допису