Запальничка, табуретка, поводок, подушка – предмети, якими коїли домашнє насильство: у Тернополі відкрили тематичну виставку (фото)
7 грудня у ТРЦ «Подоляни», що в Тернополі, відбулось відкриття виставки «Річ у тім 2.0», яка присвячена проблемі домашнього насильства у будь-якому його прояві.
На виставці було представлено 16 історій з предметами, які мали місце в реальних подіях, пов’язаних з домашнім насильством.
Кожна з історій залишила слід у пам’яті героїв, завдавши непоправної психологічної шкоди. Пропонуємо прочитати деякі з них:
- Ми з ним роз’їхалися, але офіційно не розлучилися ще. Ну, живемо собі окремо, у кожного своє життя. А потім якось іду – бачу, шапка знайома. За кілька днів знову помітила його. Ого, думаю, слідкуєш за мною чи що? І таки да. Ходив, стояв під вікнами. Якось я гуляла з собакою, тут знову він.
Доганяє, вихопив поводок і відшмагав мене цим поводком прямо посеред вулиці. Соня, собачка моя, вона маленька зовсім. Мало не здуріла, так гавкала. А з людей ніхто, ніхто не підійшов.
- Мій дядя Толя був пілотом. Він часом приїжджав до нас, грав зі мною. А іноді просив мене зробити йому масаж. Я не любила масаж, але дядя Толя привозив з далеких країн класні подарунки. Одного разу це була пружинка-райдуга: ставиш її на сходи, а вона – стриб, стриб, стриб...
Таких ні в кого ще тоді не було. Але потім я виросла, все згадала й усвідомила, що то був не масаж... Ця пружинка мені тепер сниться. Знаєш, дядя Толя...А що, як я всім розкажу?
- Мета цієї виставки – вкотре привернути увагу населення до такого жахливого явища як насильство. Ця проблема часто залишається за зачиненими дверима. Її замовчують. Від неї відводять очі і не помічають, – пишуть на сайті прокту «Річ у тім».
Саме небайдужість до постраждалих осіб, включно з дітьми, допоможе їм знайти захист і допомогу, а інколи навіть зберегти життя: коли людина зазнає домашнього насильства, часто вона фізично не має змоги захистити себе або через стрес усвідомити, що трапилось та що їй слід робити у цій ситуації. Якщо ви потерпаєте від насильства, звертайтесь до поліції: 102, гаряча лінія: 15-47, безоплатна правова допомога: 0 800 213 103.
Фото «Терену»