У Тернополі жорсткіше контролюватимуть ресторани і магазини (фото)
У медичних закладах Тернополя розгорнули 360 ліжок для лікування пацієнтів із COVID-19. Але цього незабаром може не вистачити, бо не тільки відвідувачі, а й навіть продавці та офіціанти дозволяють собі працювати без масок.
Про це йшлося сьогодні, 12 жовтня, під час засідання міського оперативного Штабу боротьби із надзвичайною ситуацією. Принагідно присутні проаналізували стан захворюваності на COVID-19 у Тернопільській міській територіальній громаді (МТГ) і розглянули можливість введення додаткових карантинних обмежень.
- У тернопільських медичних закладах розгорнули 360 ліжок для лікування пацієнтів з COVID-19, у тому числі - 50 передбачені для дітей, - каже Василь Даньчак. - Станом на 12 жовтня у закладах охорони здоров’я перебували 250 хворих на коронавірус, 133 з них – жителі Тернопільської громади і 117 - з області.
На амбулаторному лікуванні, тобто вдома знаходилися 394 особи із підтвердженим діагнозом COVID-19, на самоізоляції – 1056 громадян.
- За попередню добу у нас одужали лише 20 осіб, - додає він. – Додам, практично всі пацієнти, як перебувають на стаціонарному лікуванні у тернопільських лікарнях, - у важкому стані, причому 11 із них підключені до апаратів ШВЛ.
Василь Даньчак зауважив, що нова хвиля епідемії коронавірусної хвороби розпочалася дещо швидше, ніж це прогнозували, і на даний час рівень захворюваності у місті наближається до аналогічного рівня 2020 року. Усе – через штам «Дельта».
- Зважаючи на таку ситуацію, я просив би правоохоронців посилити контроль за роботою закладів торгівлі і громадського харчування, - зауважує міський голова Сергій Надал. – Адже не тільки відвідувачі, а й навіть продавці та офіціанти дозволяють собі працювати без масок.
Тож тернопільські медики вкотре наголосили на важливості отримання щеплення і необхідності обов’язкового носіння засобів індивідуального захисту -респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, у громадських приміщеннях і в громадському транспорті. Не обійтися також без дотримання соціальної дистанції, регулярного і ретельного миття рук із милом, використання антисептиків.
- Нагадую про необхідність дотримання карантинних норм, визначених для регіонів, де встановлено «жовтий» рівень епіднебезпеки, - підсумовує Василь Даньчак.